Aktuality

Házenkářky Poruby doma vyhrály i třetí zápas

27.9.2015, 19:55

Házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly v domácím prostředí i třetí interligový zápas, když po Prešovu, Písku jasně zdolaly také Veselí nad Moravou 35:22 (19:12).

Ostravské házenkářky vstoupily do utkání s velkým nasazením a hned po několika minutách ujistily všechny fanoušky v hale Sarezy, že se žádné senzace a překvapení konat rozhodně nebude. Na důraznou, ale taky aktivní obranu stejně jako pestrý rychlý útok nenašlo veselí účinnou protizbraň. Poruba získala za patnáct minut hry desetibrankový náskok a uklidnila se. Veselí se nevzdalo a v závěru prvního poločasu prožilo nejvydařenější pasáž v utkání, kdy se mu podařilo pěti góly v řadě náskok zkorigovat. Po přestávce domácí celek opět přidal a trenér Jan Beňadik dal i ve třetím domácím utkání šanci všem hráčkám z lavičky.

Hlasy trenérů:
Radim Pernický (Veselí):
Viděli jsme jasné a jednoznačné vítězství Poruby, která nám ukázala, jak se má hrát házená. Pokud uděláme v utkání třicet a více technických chyb, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Na našem celku a výkonu bylo vidět, že jsme prohrávali už před zápasem. Hlavně mladé holky z našeho týmu mají v hlavách, že nastupují proti hvězdami nabitému soupeři, ke kterému mají respekt.
Jan Beňadik (Poruba): I třetí domácí zápas byl podobný, jak yt minulé. Velmi dobře jsme do něj vstoupili a získali rozhodující náskok. Úvod byl z naší strany doopravdy velmi dobrý a koncertovaný. V závěru prvního poločasu jsme ale z mého pohledu opět zcela nepochopitelně polevili a měli jsme tam hroznou pasáž, kdy jsme dostali pět branek v řadě. A to je neakceptovatelné, protože v jiném zápase by nás mohla tato věc stát body.
DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 35:22 (19:12). Branky: Šviráková 8, Kostelná 5, Mýlková 4, Marčíková 4, Minarčíková 4, Ryšánková 3, Rechtorisová 3, Chovancová 3, Maiwaelderová 1 - Šustková 6, Lukšíková 4, Romanová 3, Vinklárová 3, Viniatynská 2, Stará 2, Soldánová 2. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 2/2:6/3. Diváci 206.