Aktuality

DHC Sokol Poruba chce medaile z Interligy i českého play-off

3.9.2015, 15:20


Házenkářky Poruby chtějí v nadcházející sezoně navázat na úspěšnou minulou sezonu, ve které získaly bronzové medaile v Interlize a stříbrné v české části play-off. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedl generální manažer Poruby Libor Adámek.

Generální manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek na čtvrteční tiskové konferenci v restauraci 2promile v centru Ostravy vyjádřil spokojenost s letním posílením týmu. „Myslím, že se nám podařilo tým velice vhodně doplnit, protože Helena Ryšánková i Andrea Očadlíková jsou velice kvalitní hráčky. Navíc jsme z dorostu přeřadili do áčka tři nadějné dorostenky (Mučková, Konečná, Ritzová," uvedl Libor Adámek.  Ambice týmu jsou stejné jako v minulých letech. „Víte, že nikdy rád o cílech nemluvím, protože by to měli dělat spíše trenéři a samotné hráčky. Já se budu opakovat a řeknu, že bych rád získal medaile z Interligy i české části play-off," poznamenal Adámek.


Také v tomto roce DHC Sokol Poruba bude startovat v Challenge Cupu, kdy je ale ostravský celek nasazen až do 4. kola. „Pohárový dvojzápas nás čeká až v lednu. Tři roky mluvím o tom, že bychom rádi postoupili do semifinále. Už máme zkušenosti, tak věřím, že by se nám to letos mohlo konečně podařit. A to říkám i svědomím, že nás budou čekat velice silní soupeři," řekl Adámek, který připustil, že během léta řešil dilema, do jakého poháru tým přihlásí. „Vzhledem k našemu umístění v české lize jsme měli možnost startovat také v EHF Cupu, kde bychom ale, při vší úctě k síle našeho týmu, odehráli asi jen dva zápasy. Sice by to pro nás bylo ekonomicky výhodnější, ale já se, i na základě přímluvy trenéra Jana Beňadika, opět rozhodl pro start v Challenge Cupu. V tomto poháru mohou holky nabrat zase velké mezinárodní zkušenosti, navíc máme doopravdy reálnou šanci bojovat minimálně o postup mezi čtyři nejlepší celky," uvedl Adámek s tím, že porubské házenkářky udělaly v minulých letech právě v pohárových zápasech i velkou reklamu městu Ostrava v zahraničí. "Naše zápasy ve švédském Hööru, portugalském Portu nebo francouzském Bordeaux měly úroveň i kvalitu. Já jsem rád, že jsme i v zahraničí udělali v posledních letech nejen české ženské házené, ale také městu Ostrava doopravdy velkou reklamu," dodal Adámek.


Kouč Poruby Jan Beňadik je spokojený s průběhem letní přípravy, která byla podle jeho slov náročná, ale také pestrá. „Výhodou týmu určitě je, že až na odchod Petry Adámkové do Německa, zůstala kostra celku stejná. Obě nové posily (Ryšánková, Očadlíková) do týmu skvěle zapadly. Co se týká cílů týmu, tak jsem holkám řekl, že minulá sezona byla přípravou na tu nadcházející. Já věřím, že jsme v této chvíli silnější, než jsme byli na začátku minulé sezony. A k tomu nám určitě pomohly i loňské zápasy v Challenge Cupu, protože právě v takových zápasech jako ve Francii nebo v Portugalsku získaly holky velké zkušenosti," dodal Beňadik, který sobotním interligovým zápasem s Prešovem zahájí svou pátou sezonu na lavičce Poruby.

 

ZMĚNY V KÁDRU DHC SOKOL PORUBA

Příchody: Helena Ryšánková (DHK Baník Most), Andrea Očadlíková (HC Zlín), Mária Ritzová (z dorostu), Hana Mučková (z dorostu), Michaela Konečná (z dorostu), Marie Janošová (z dorostu).
Odchody: Petra Adámková (Koblenz/Weibern - 2. bundesliga, Německo), Sabina Bártová (DHC Sokol Poruba B), Mária Revajová (DHC Sokol Poruba B), Adéla Bělohoubková (DHC Sokol Poruba B), Diana Polachová (návrat do Sokol Karviná), Alena Lešková (končení kariéry).

 

 

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

další zápasy

MOL LIGA 2017/2018

1. Most 692:573 41
2. Slavia 663:547 40
3. Michalovce 793:622 38
4. Šaľa 694:573 36
5. Veselí n. M. 680:618 30
6. Olomouc 615:583 30
7. DHC Sokol Poruba 564:502 28
8. Prešov 598:591 26
9. Zlín 601:667 12
10. Písek 596:722 10
11. HK Hodonín 564:739 10
12. Bánovce n.B. 612:778 7
13. Trenčín 602:759 4
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!