Aktuality

Andrea Očadlíková: S Porubou chci získat medaili

30.6.2015, 11:20

Házenkářský celek DHC Sokol Poruba má další posilu. Ze Zlína přichází levé křídlo Andrea Očadlíková. Odchovankyně otrokovické házené je v třiadvaceti letech v širším kádru reprezentace a k jejím největším úspěchům patří účast na ME v Srbsku. Rozhovor s ní přinel úterní Moravskoslezský deník.

 

Házenkářský celek DHC Sokol Poruba má další posilu. Ze Zlína přichází levé křídlo Andrea Očadlíková. Odchovankyně otrokovické házené je v třiadvaceti letech v širším kádru reprezentace a k jejím největším úspěchům patří účast na ME v Srbsku. „Na angažmá v Porubě se moc těším a věřím, že se s ní konečně dočkám zisku medaile z Interligy. Ta se mi zatím v kariéře pořád nějak vyhýbá," říká s úsměvem Andrea Očadlíková.

Jak dlouho jste nabídku z Poruby zvažovala?

Měla jsem to trošku komplikovanější, protože přišla během zkouškového období, takže musím přiznat, že mě to trošku zaskočilo. Podvědomě jsem se chtěla soustředit hlavně na školu, ale pořád jsem musela na přestup do Poruby myslet. Nakonec jsem zvedla telefon, zavolala manažerovi Poruby panu Adámkovi a nabídku přijala. Ten poslední krok byl asi nejtěžší.

Proč jste se pro přestup do Poruby rozhodla?

Líbí se mi herní styl Poruby i ambice, které každý rok klub má. Holky znám a vím, že tam je super kolektiv a parta. Já v Porubě už v minulosti působila, když hrála ještě první ligu, takže do úplně neznámého prostředí nejdu. Ale hlavní roli sehrály určitě podmínky a taky to, že v Ostravě studuji. V posledním roce jsem každý den jezdila vlakem do školy a pak spěchala do Zlína na tréninky. Proto jsem ráda, že budu mít nyní na učení i házenou podstatně více času a odpadne mi únavné cestování.

Co studujete?

Mám před sebou poslední ročník navazujícího studia na VŠB, obor marketing a obchod. Příští rok mě čekají státnice na inženýrku a pak už snad studovat nikdy nebudu (směje se).

Poruba bude také letos startovat v Challenge Cupu. Těšíte se i na tuto mezinárodní konfrontaci?

Určitě. Bude to velká zkušenost a příležitost si zahrát házenou proti jiným než českým nebo slovenským celkům. To mě taky hodně láká. Ale moc se těším i na Interligu, kde Poruba loni hrála fakt skvěle a právem získala bronz. Osobně jsem jim moc fandila i ve finále, kde ale nakonec holky podlehly Mostu. Jsem ráda, že budu součástí tohoto ambiciózního celku, který jde postupnými kroky neustále výše a výše. Věřím, že v nové sezoně se zase budeme prát o medaile.

V Porubě bude určitě daleko větší konkurence než ve Zlíně. Z toho obavy nemáte?

Konkurence je pro každou hráčku důležitá a může ji posunout výkonnostně dále. V této chvíli mám obavy spíše z toho, abych zvládla letní přípravu, která je v Porubě údajně hodně náročná. Snad nebudu zaostávat po fyzické stránce, protože nejsem zvyklá dobíhat mezi posledními (směje se). Je mi jasné, že na sobě budu muset hodně zapracovat, abych byla platnou členkou týmu. Těším se na všechny holky z týmu, neberu to rozhodně tak, že budeme sokyně, spíše přicházím týmu pomoci. Házená je kolektivní sport, kde je právě dobrá parta vždy základ úspěchu.

S kým se znáte ze současného celku Poruby?

Ze Zlína se znám s Šárkou Marčíkovou a Leonou Švirákovou, ale dokonce mě už kontaktovaly další holky z týmu, což mi udělalo velkou radost. Dokonce mám už domluvenou i parťačku pro tréninkovou dvojici. Snad mezi holky zapadnu.

(Aleš Uher - Moravskoslezský deník, Foto: DENÍK)

 

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

další zápasy

MOL LIGA 2017/2018

1. Most 692:573 41
2. Slavia 663:547 40
3. Michalovce 793:622 38
4. Šaľa 694:573 36
5. Veselí n. M. 680:618 30
6. Olomouc 615:583 30
7. DHC Sokol Poruba 564:502 28
8. Prešov 598:591 26
9. Zlín 601:667 12
10. Písek 596:722 10
11. HK Hodonín 564:739 10
12. Bánovce n.B. 612:778 7
13. Trenčín 602:759 4
celá tabulka
Facebook
Moravskoslezský kraj MOL Liga
OSTRAVA!!!