Aktuality

Poruba udržela domácí neporazitelnost. Porazila doma Most

11.4.2015, 19:42

Parádní zakončení letošní interligové sezony nabídlo sobotní utkání v Ostravě, kde domácí DHC Sokol Poruba po velkém dramatu zdolal DHK Baník Most 24:23 (15:10). Vítězný gól vstřelila v čase 59:46 Alžbeta Rechtorisová.

Do zápasu vstoupila lépe Poruba, která se ujala vedení a až do poloviny druhého poločasu jej držela. V úvodním dějství vládly před oběma brankami pevné obrany v čele s jistými gólmankami Dolákovou a Müllnerovou. Poruba neustále vedla maximálně dvoubrankovým rozdílem, ovšem gól Révajové a hlavně Adámkové v poslední sekundě první půle dal Sokolkám náskok již čtyř branek.

Sokolky vstoupily dobře také do druhé půle, ovšem když byl náskok svěřenkyň trenéra Beňadíka o šest branek, Most střelecky procitl a náskok Poruby stáhl. Dvakrát dokonce skóre srovnal, jenže v důležitých momentech podržela tým Markéta Doláková a v útoku mířila přesně Leona Šviráková. Vítěznou branku si schovala dvacet sekund před koncem po sehrané kombinaci Alžběta Rechtorisová.

Poruba tak udržela ve WHIL domácí neporazitelnost a ztvrdila tak zisk bronzových medailí. Most nakonec bere stříbrné medaile, jelikož vítězství v Interlize ukořistila Iuventa Michalovce.

Hlasy trenérů po utkání:
Ľuboš Hudák (Most):
„Chtěl bych poblahopřát Porubě, zasloužila si to. Byla efektivnější v útoku, udělala méně chyb. Zápas měl docela solidní úroveň a hrálo se v tempu. Doufám, že se ještě v této sezoně spolu střetneme vícekrát, abychom jim mohli tuto prohru vrátit."

Ján Beňadík (Poruba): „Vrátil bych hostům také gratulaci k placce. Co se týče zápasu, jsem rád, že jsme jej zvládli. Měli jsme trochu strach, aby nám tam nenapršelo několik gólů, přece jen má Most oborvskou kvalitu. Ale v zápase jsme měli dobré momenty. Defenziva byla na slušné úrovni v čele s Markétou Dolákovou. V útoku dobře zahrály hráčky Marčíková se Švirákovou, také Adámková bojovala a byla produtkivní. Měli jsme v zápase výkyvy, kdy nebyl výkon tak skvělý jako v Olomouci. Ale jsme za výhru šťastní, na našem výkonu se určitě dá v play-off stavět. Do pondělí mohou holky slavit, pak se začneme připravovat na play-off."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 24:23 (15:10)

Branky: Šviráková, Marčíková po 6, Adámková 4, Rechtorisová, Révajová a Kostelná po 2, Mýlková a Minarčíková po 1 - Weisenbilderová 7, Vítková 5, Szerková a Súkenníková po 3, Borovská 2, Ryšánková, Janoušková a Zachová po 1. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/4 - 1/1. 367 diváků.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Bártová - Varmužová, Mýlková, Lešková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Revajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

Snímky Petra Kotaly z utkání najdete zde.