Aktuality

Poruba v posledních vteřinách vybojovala bod proti Michalovcím

22.10.2014, 19:57

V první půli si lépe střelecky vedly Michalovce, které šly brzy do vedení a vypracovaly si zejména díky Szöllösiové pětibrankový náskok. Pak ovšem zabrala i Poruba a po sérii čtyř branek v řadě snížila na rozdíl jediného gólu. Do šaten šly oba celky za dvoubrankového vedení Iuventy.

Ve druhé půli to byl vyrovnaný boj. Sokol dosáhl poprvé nerozhodného stavu od začátku zápasu ve 44. minutě díky ráně Švirákové. Poté šel dokonce dvěma brankami do vedení. To se přelévalo v poslední čtvrthodině na obě strany, skóre nakonec zůstalo po šedesáti minutách nerozhodné. Je třeba říci, že zaslouženě.

Hlasy trenérů po utkání:

Matúš Chripák (Michalovce):
„Zápas z našeho pohledu nedopadl dobře, přijeli jsme sem určitě vyhrát. Musím uznat, že po velmi dobrém výkonu domácích. Úvod nám přes chyby domácích vyšel. Pak ale přišlo několik našich chyb a hra se nám rozpadla. Gratuluju domácím, bod si zasloužili."

Ján Beňadík (Poruba): „Každopádně jsme rád za předvedený výkon a bod. Michalovce byly favorit a po našem sobotním výkonu ve Veselí se nám moc nevěřilo. Klobouk dolů, holky se z toho vyhrabaly a hra obrany v čele s výbornou Dolákovou nám vycházela šedesát minut. Ze stavu 1:6 jsme se do toho dostali střelecky a získávali sebevědomí. Gól před koncem nám hodně pomůže a my na tom můžeme stavět do dalších zápasů. Nerad vyzdvihuji výkony jednotlivkyň, ale dneska bych rád pochválil naše spojky Švirákovou, Kostelnou i pivotky Minarčíkovou a Adámkovou. Jsem rád, že tým po mizerném výkonu ve Veselí takhle zareagoval a dokázal proti silnému soupeři bodovat. Pro nás je dnešní remíza vlastně jako výhra. Moc si ji vážíme a ceníme, protože víme, že Michalovce budou body ztrácet jen výjimečně. "

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 22:22 (8:10)

Branky:
Šviráková 7, Minarčíková a Kostelná po 5, Tomašechová 3, Adámková a Marčíková po 1 - Szöllösiová 6, Wollingerová a Trehubová 5, Krasková a Bačíková po 2, Levčenková a Horňáková po 1. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. 320 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková - Mýlková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Bělohoubková, Révajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

Iuventa Michalovce: Gubiková, Zyková, Krebsová - Holešová, Szöllösiová, Vargová, Habánková, Horňáková, Nagyová, Hruščáková, Wollingerová, Krasková, Bačíková, Trehubová, Levčenková. Trenér: Borys Petrovskyj.