Aktuality

Házenkářky Poruby mají druhou výhru, zdolaly Partizánske

4.10.2014, 18:36

Házenkářky Poruby jsou v mezinárodní Interlize stoprocentní, když v sobotu vyhrály i svůj druhý zápas nad slovenským celkem HK Slávia Partizánske 30:24 (16:13). Utkání se opět odehrálo v nové sportovní hale v Bohumíně. Porubské házenkářky ale nepodaly úplně ideální výkon, i když po většinu času v zápase vedly. Slávia zápas zdramatizovala v úvodu druhého poločasu, kdy se po sérii čtyř branek dostala do vedení 18:17. Porubský kouč Jan Beňadik si vzal oddechový čas, po kterém se podařilo domácímu celku zápas zlomit. Poruba vstřelila pět branek v řadě a vedení už nepustila.

Do zápasu lépe vstupilo DHC, které si udržovalo náskok dvou až tří branek. Hostující tým ovšem držel krok a střelecky se prosazovala zejména Klaudia Michnová, která nakonec vstřelila jedenáct branek. V poločase z toho bylo nakonec tříbrankové vedení domácích, ovšem hned po pauze Poruba o svůj náskok přišla. Sokol ubral na důrazu a to se svěřenkyním trenéra Beňadíka málem vymstilo. Partizánske třemi rychlými góly skóre srovnalo, navíc Michnová poslala poprvé svůj celek dokonce do vedení. Poruba se ovšem opět semkla a pěti brankami se dostala zpět do zápasu a vítězství už udržela. Střelecky se dařilo Dianě Tomašechové, jenž zatížila skóre soupeře šesti brankami.

Hlasy trenérů po utkání:

Ján Beňadík (Poruba):
„Já jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo zvítězit. Dva týdny jsme nehráli, takže to bylo o to těžší. Bylo vidět, že za ty dva týdny, co jsme nehráli, jsme zapracovali na útoku z druhé vlny. Z toho jsme dnes dali hodně branek. Naše hra měla hlavu a patu a holky plnily to, co jsme po nich chtěli. Nepočítal jsem ovšem s tím, že po čtyřiceti minutách budeme muset změnit taktiku. Chyběl nám důraz a aktivita, z čehož jsem byl překvapený. V přípravě jsme těžili z výborné obrany a z toho se dostávali do herní pohody. Dnes to tam chybělo a čtyřicet minut trvalo, než jsme se z toho dostali. Tam se to pak utrhlo, ale asi se i projevilo, že ty naše zraněná děvčata nejsou v tréninkov ém procesu, takže nemůžeme postavit trénink šest na šest. Musíme s tím něco udělat a já doufám, že jedna nebo dvě hráčky už budou do příště připraveny."

Peter Olšavský (Partizánske): „Gratuluji soupeři k vítězství. Co se týká našeho výkonu, tak jsem samozřejmě nespokojený, protože jsme nevyhráli. Utekl nám úvod zápasu, ale s tím bojujeme už delší dobu. Nevycházelo nám to už v přípravě. Bylo tam ale i spousta zahozených šancí, mockrát jsme byli vylučováni, což nevím, jestli se k tomu můžu nebo nemůžu vyjádřit. Každopádně bych ale chtěl děvčatům poděkovat, že to nevzdaly a dokázaly se zpět dostat do zápasu. Ukázaly, že házenou umí hrát, i když ne vždy to byl oku lahodící zápas. Bylo to víceméně bojovné, ale kdybychom se vyvarovali chyb a zlepšili střelbu, mohli bychom uh rát i lepší výsledek. Těší mě jedenáct branek Michnové, ovšem na druhou stranu mě mrzí, že se k ní žádná hráčka střelecky nepřidala."

DHC Sokol Poruba - HK Slávia Partizánske 30:24 (16:13). Branky: Tomašechová 6, Šviráková a Kostelná po 5, Rechtorisová a Marčíková po 4, Mýlková 3, Minarčíková 2, Varmužová 1 - Michnová 11, Radovanovič 5, Vasič 4, Blažeková a Szokeová po 2. Rozhodčí: Marek Bečička a Jiří Horák. Žluté karty: 3. Tomašechová, 3. Minarčíková, 35. Kostelná - 3. Blažeková, 6. Vasič, 56. Tým Partizánske. Červená karta: 55.Vasič (Partizánske). 120 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Varmužová, Mýlková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Révajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

HK Slávia Partizánske: Súlovská, Škvareninová - Vasič, Blažeková, Szokeová, Kankulová, Horníková, Radovanovič, Michnová, Bettáková, Gregušová, Krajčovičová, Hollá, Šimáková. Trenér: Peter Olšavský.