Aktuality

Špatné začátky poločasů se Porubě nevyplatily. S Lublinem prohrála

23.8.2014, 13:03

Házenkářky DHC Sokol Poruba druhé vítězství na domácím turnaji O pohár starosty městského obvodu Poruba nepřidaly. Svěřenkyním Jána Beňadíka se nepovedly vstupy do obou poločasů a prohrály 25:30.
Domácí házenkářky, stejně jako včera proti Vacu, nezačaly utkání vůbec dobře. Polky se rychle dostaly do vedení 7:3. V devatenácté minutě pak hráčky Lublinu vedly už 13:8. Trenér Beňadík na průběh zareagoval výměnou brankářek, když Lenku Roháčkovou nahradila včerejší hrdinka Markéta Doláková.
A v té chvíli nastal obrat. Lublin se až do přestávky prosadil pouze jednou a házenkářky Poruby toho využily k otočení stavu na poločasových 15:14.
Ostravanky se ale nepoučily z první třicetiminutovky a i do té druhé nastoupily vlažně. Výsledkem toho byl opět pětibrankový náskok polského celku, který však tentokrát už Poruba stáhnout nedokázala.
„Rozdíl mezi dnešním a včerejším zápasem byl především ten, že proti Vacu měla naše hra dobrou úroveň a jen jsme neproměňovali šance. Tentokrát jsme se ale do nich ani nedostávali. Těžko jsme se dostávali do střeleckých pozic," hodnotil duel trenér Ján Beňadík, který nebyl spokojený především s druhým poločasem.
„To, že se vám nepovede vstup do zápasu, se stává. Co jsme ale dělali po přestávce, tomu moc nerozumím," vysvětlil.
S výsledkem proti kvalitnímu polskému soupeři byl relativně spokojený. „Mrzí nás ale nepovedené vstupy do obou poločasů, ve kterých jsme utkání ztratili. Včera jsme to sice dokázali otočit, dnes už to bohužel nevyšlo," řekl Beňadík.
Do závěrečného střetnutí turnaje proti rakouskému Hypo Nö, který začíná v 16.15, jde však pozitivní a věří, že se jeho družstvu zápas vydaří lépe.
„Musíme ale lépe zápas začít. Určitě ne tak, že nám soupeř odskočí na pět branek. Věřím ale, že v posledním zápase jsme schopni zabojovat o dobrý výsledek," uzavřel Ján Beňadík.
MKS Selgros Lublin - DHC Sokol Poruba 30:25 (14:15)