Aktuality

Házenkářky DHC Sokol Poruba se už chystají na novou sezonu

7.7.2014, 22:54

Nový ročník mezinárodní Interligy začíná sice až ve druhé polovině září, ale už v pondělí 7. července odstartovaly házenkářky Poruby přípravu prvním tréninkem.
S minulou sezonou skončily v týmu Jana Beňadíka dvě hráčky. Michaela Hrbková odešla do chorvatského Záhřebu a Lucie Uhráková ukončila kariéru. U týmu však bude působit dále. Naopak už dlouho je jasné, že Porubu posílí Šárka Marčíková a nově také Alica Kostelná.
„Mohli jsme ji mít už loni, ale rozhodla se dodělat si školu, takže přichází už teď. Je to mladá, perspektivní levá spojka, která je v kádru slovenské juniorské reprezentace a také v širší nominaci národního týmu. Je na ní, jak svou šanci a prostor využije, ale věříme, že bude posilou,“ říká trenér Ján Beňadík, který tak má k dispozici celkem sedmnáct hráček.
„Kádr ještě není úplně uzavřený, ale kostra družstva, s výjimkou Míši (Hrbkové), by měla zůstat,“ dodává Beňadík s tím, že je možné doplnění týmu i dorostenkami, podobně jako loni.
Zároveň nevyloučil ani další posílení. „Jednáme s dvěma hráčkami. Jedna působí dlouhodobě ve Francii, ale tam to moc nevypadá a druhá je Polka. U té ještě uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ přibližuje Ján Beňadík, který však nechtěl prozradit konkrétní jména.
„Trh je ale úzký a my když už někoho budeme přivádět, tak chceme zkušenou hráčku, což není úplně jednoduché získat,“ vysvětluje Beňadík.
Letní příprava porubských házenkářek bude mít několik fází. V následujících třech týdnech bude zaměřena především na kondici, což zakončí soustředěním na Ostravici. Poté dostanou devět dní volna, po kterých začne herní blok přípravy.
Během něj absolvují Ostravanky několik zápasů včetně dvou kvalitně obsazených turnajů, z nichž jeden bude dokonce v domácí hale.
„Myslím si, že tyto dva turnaje, během kterých se střetneme s družstvy jako Váci nebo Dunaujvárosi z Maďarska, což je velmi silná liga, polským mistrem Lublin či chorvatským šampionem z Koprivnice, tady dlouho nebyl a bude mít vysokou kvalitu,“ popisuje Beňadík, jehož tým zakončí přípravu zápasy se Zlínem a ve Vídni proti rakouskému mistru Hypo NÖ.
„Zdaleka ne každý týden je možnost hrát s takovými soupeři. Pro naše mladé holky to bude velmi dobré, poučné a ukáže jim to, jak na tom doopravdy jsou. Věřím tak, že nás to posune správným směrem a do ligy nám to něco dá,“ míní na závěr slovenský trenér Poruby.

AKTUÁLNÍ ZÁPAS

Zlín - DHC Sokol Poruba
8.10.2017, 18:00

další zápasy

MOL LIGA 2017/2018

1. Michalovce 112:72 6
2. Most 106:69 6
3. Šaľa 83:72 4
4. Olomouc 68:65 4
5. Slavia 51:48 4
6. Prešov 51:44 3
7. Veselí n. M. 77:71 3
8. DHC Sokol Poruba 70:65 3
9. Zlín 81:86 2
10. Písek 66:85 1
11. Trenčín 55:75 0
12. HK Hodonín 63:94 0
13. Bánovce n.B. 62:99 0
celá tabulka
Permanentky Vstupenky

Myairticket

Inkos

Noncore

Hvězdy pro legendy