Aktuality

Poruba uspěla v Písku a připravila soupeři první porážku v ročníku

12.10.2019, 16:36

Odplata za jarní porážku se vydařila. Házenkářky Poruby se poučily, a na rozdíl od února tentokrát v Písku vyhrály. Sobotní duel 6. kola MOL Ligy Ostravanky ovládly v poměru 33:25 (15:13) a ukončily tak neporazitelnost soupeře v této sezoně.

První poločas nabídl vyrovnanou bitvu, v níž každý z týmu chvilku tahal za pomyslnou pilku. Zároveň ani jeden ze soupeřů se protivníkovi nevzdálil v průběžném skóre o více než dvě branky.

Poruba se nakonec utrhla v závěru první třicetimintovky a díky tomu šla do šaten s náskokem dvou gólů.

Rozhodl úvod druhé půle, kdy se Porubě povedl vstup a pomocí povedené série si brzy vytvořily až šestibrankový odstup. Ten si v dalších minutách svěřenkyně Dušana Daniše udržovaly, v závěru ho ještě o dvě trefy navýšily.

"Proti minulému zápasu jsme hráli daleko lépe takticky i disciplinovaněji, navíc v obraně jsme nepouštěli jejich spojky do střelby a eliminovali jsme i přihrávky do pivota. Ze zajištěné obrany jsme pak přecházeli do protiútoků, kde jsme Písek přečíslovali. To bylo důvodem poločasového výsledku a našeho vedení," uvedl kouč Poruby Dušan Daniš.

"Ve druhém poločase jsme tempo ještě vystupňovali, čemuž už domácí nestačili konkurovat. Je třeba podotknout, že se nám prosadily i spojky střelbou z venku, takže to je také potěšující," dodal Daniš.

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 25:33 (13:15)

Branky: Kvášová 9, Kubišová 4, Benešová 4, Svobodová 2, Pešková 2, Součková 2, Hauserová 2 - Andrýsková 7, Desortová 7/2, Polášková 6, Zemanovičová 4, Konečná 3, Smetková 3, Mýlková 2, Maiwaelderová 1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/2. Vyloučení: 2:7. Diváci: 211.