Aktuality

Poruba porazila Veselí, srovnala krok a o bronzu rozhodne neděle

18.5.2019, 18:27

Srovnáno! Házenkářky Poruby zvládly těžkou pozici a vyhrály druhé utkání série o bronz českého play-off doma nad Veselím 28:22 (16:10), stav je tak 1:1 na zápasy, a o držitelkách cenného kovu se rozhodně v neděli (od 15 hodin), kdy oba týmy nastoupí v hale Sarezy k rozhodujícímu střetnutí.

Stejně jako před týdnem byl prakticky po celý průběh utkání ve vedení domácí celek. Tentokrát to tak byly Ostravanky. Dlouho vyrovnaná bitva se začala lámat zhruba v jeho třetině.

Poruba ubránila útoky Veselí, v jehož ofenzivě opět vyčnívala především Kučerová, naopak sama dokázala několikrát udeřit. Dvě trefy Alžbety Michalíkové daly týmu náskok čtyř branek (11:7), který následně navýšila Desortová a ještě do poločasu vedly Sokolky o šest gólů. Tento bezpečný odstup si také odnesly do šaten.

Všichni měli sice v paměti dva týdny starý výpadek se Slavií, kdy Poruba ztratila dokonce sedmibrankový náskok, to se však tentokrát neopakovalo. Svěřenkyně Dušana Daniše neponechaly ve druhém poločase nic náhodě a v poklidu dotáhly zápas k důležitému vítězství. Rozhodne se tak v neděli opět v Ostravě.

Ohlasy:

Dušan Daniš (trenér Poruby): „Vyhráli jsme o více branek, ale utkání ukázalo, že se hraje mezi vyrovnanými soupeři. Zejména začátek tomu odpovídal. Musím děvčata pochválit, že v době, kdy to bylo o gól o dva, tak se držela a potom dokázala jít do výraznějšího vedení, které udržela. Rozhodne tak zítřek."

Ivo Sádlo (vedoucí družstva Veselí): „Nezbývá než pogratulovat soupeři, který byl lepší ve všech směrech. Ve výsledku to znamená, že je vše otevřené, zítra se rozhodne ve třetím utkání, já jen doufám, že podáme lepší výkon."

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 28:22 (16:10)

Branky: Polášková 8/4, Michalíková 5, Desortová 4, Konečná 3, Smetková 2, Minarčíková 2, Maiwaelderová 1, Andrýsková 1, Mýlková 1 - Kučerová 8/2, Pastorková 4, Veselková 4, Kubáčková 3, Kutálková 2, Lukšíková 1, Novotná 1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 143. Stav série: 1:1.