Aktuality

Důležité body zůstaly v Ostravě! Poruba porazila doma Veselí

3.3.2019, 19:31

Možná klíčové vítězství získaly v nedělním utkání 18. kola MOL Ligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně Dušana Daniše zdolaly Veselí 25:23 (13:11) a přiblížily se tak postupu do play-off.

Domácí tým se ujal hned od prvních okamžiků vedení, které postupně navyšoval. Ve 27. minutě si Poruba vypracovala náskok čtyř branek (12:8), hostující Veselé panenky však ještě do poločasu rozdíl o polovinu snížily.

A to nebyl konec. Po pauze se Veselí dostalo na chvílku dokonce o krok napřed, Sokolky to ale nerozhodilo, brzy si vzaly vedení zpět a rychle si znovu vytvořili odstup, který se nakonec ukázal být rozhodující pro výsledek.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): "Důležitost tohoto zápasu byla jasná pro obě družstva a myslím si, že to to svazovalo ruce nám i soupeři. My jsme se s tím moc nevypořádali a vcelku jsme se neprosazovali střelbou zvenku od spojek. Ta byla mizerná. Vše jsme se snažili tlačit do šestky, kde jsme zbytečně ztráceli míče. Nakonec jsme v obraně, která nehrála špatně, udělali pár chyb a dostali jsme pár laciných branek. Ať už od Kubáčkové, Veselkové nebo Kučerové z dálky. Bylo to nekoncentrovaností. Celkově jsme chtěli hrát na rychlé protiútoky, který se nám ale nedařil. Dělali jsme tam dost podstatných chyb. Naše družstvo určitě nepodalo takový výkon, na jaký děvčata mají. Je možné, že to bylo dáno důležitostí zápasu, protože ve středu jsme měli přípravné utkání s chlapci z Frýdku a naše hra vypadala úplně jinak."

Luboš Hudák (Veselí): "Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužili si ho. Hráli ofektivněji hlavně v útoku, my jsme udělali více chyb. I když jsme zápas dotáhli a otočili, tak vlastními chybami jsme Porubu ho nechali vrátit zpět. Potom už ho dohráli pod kontrolou až do konce. Ke konci týdne jsme se potýkali se zdravotními problémy, některé hráčky dokonce docházely na druhý poločas později, protože v šatně ještě zvracely. Já sám se ze zdravoptních důvodů nedostavil na páteční trénink. Ale tohle není výmluva. Chtěli jsme zápas odehrát na sto procent a bodovat, což se nepodařilo. Stále jsme neefektivní na pozici spojek, s čímž něvím, jak se vyrovnat. Stále na to tlačím, trénujeme to, věnujeme se tomu, ale v zápase to je vždy jinak."

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí n. M. 25:23 (13:11)

Nejvíce branek: Polášková 4/3, Desortová 4, Andrýsková 4 - Veselková 7/2, Kubáčková 3, Boorová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 196.