Polášková se vrátila a Poruba vyhrála ve Zlíně

9.2.2019, 19:27

Házenkářky Poruby i třetí měření sil v sezoně se Zlínem úspěšně zvládly. Ostravanky v sobotním střetnutí 15. kola mezinárodní MOL Ligy splnily roli favoritek a odvezly si za body za vítězství 28:20 (14:11).

Trenér Dušana Daniš mohl po dlouhých týdnech a měsících laborování se zraněním zařadit do sestavy svou klíčovou spojku Silvii Poláškovou, která byla nasazována sice jen na sedmičkové hody, ale z nich se prosadila hned osmkrát.

Lépe sice začaly domácí hráčky, ale jejich vedení dlouho nevydrželo a taktovky se ujaly Sokolky, které se v závěru poločasu trochu utrhly a vypracovaly si až pětibrankový náskok. Na přestávku se pak šlo za stavu 14:11 v jejich prospěch. Situaci však Porubě zkomplikovala Eliška Desortová, která po faulu ve 29. minutě uviděla červenou kartu.

Na začátku druhého poločasu podržela několika skvělými zákroky svůj tým brankářka Hana Mučková, která se blýskla také trefou do opuštěné branky. Výborný výkon své gólmanky pak porubské hráčky podpořily i produktivní ofenzivou a dokráčely tak dalšímu jasnému vítězství nad Zlínem.

"Jak jsem říkal už před zápasem, šlo o všechno a zejména o důležité body. Do dvacáté minuty byla hra i skóre vyrovnané, my jsme neproměnili několik šancí, až poté jsme utekli na skóre 11:8. Naštěstí se nám povedlo náskok navyšovat a dovést utkání do vítězného konce," uvedl kouč Dušan Daniš.

Pochválil také výkon brankářky Hany Mučkové. "Měla tam několik podstatných zákroků, kdy chytila šance pivota nebo i křídel, z čehož jsme mohli chodit do protiútoků, které jsme většinou proměňovali. Pomohlo nám to navyšovat náskok," přiznal Daniš, který pro domácí zápas s Mostem už počítá s vyšším vytížením a zapojením do hry Silvie Poláškové.

HC Zlín - DHC Sokol Poruba 20:28 (11:14)
Branky:
Hradilová 5/4, Sekulová 4/1, Nygrýnová 4, Mizerová 3, Kolářová 2, Polomíková 1, Jogodič 1/1 - Polášková 8/8, Konečná 6, Desortová 3, Smetková 2, Andrýsková 2, Michalíková 2, Mýlková 2, Mučková 1, Minarčíková 1, Maiwaelderová 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/5 - 7/7. Vyloučení: 7:3. ČK: Kříčková - Desortová. Diváci: 165.