Drama až do konce! O výhře Poruby rozhodla v závěru Desortová

20.1.2019, 19:56

Úspěšný vstup do druhé poloviny MOL Ligy mají za sebou házenkářky Poruby. Ostravské hráčky v neděli porazily v důležitém utkání 12. kola mezinárodní soutěže doma Olomouc 20:19 (10:9). V poslední minutě rozhodla Eliška Desortová, díky čemuž si Poruba upevnila místo mezi nejlepší čtveřicí českých celků.

Lépe do zápasu vstoupil domácí tým, který se dostal do vedení 3:1, ale pak začal tahat za kratší konec pomyslného provazu. Olomouc si vypracovala místy až tříbrankový náskok, domácímu týmu však pomohlo vyloučení Závišové, během kterého se dotáhla zpět.

Hanačky podobné příležitosti naopak využít nedokázaly, naopak v poslední minutě první půle se Poruba dostala opět o krok napřed a po třiceti minutách vedla 10:9.

Další početní výhodu navíc Ostravanky dostaly po změně stran, navíc Olomouc zahodila dvě solidní možnosti na vyrovnání. To se ji ale i přes oslabení stejně povedlo a trenér Daniš sáhl ke střídání brankářek, kdy Alexandru Krebs nahradila Hana Mučková.

Olomouc se pak sice dostala opět do vedení, tentokrát 13:11, ale to nevydrželo dlouho a Poruba průběh skóre zvrátila a během několika minut si i přes oslabení vypracovala tříbrankový náskok.

Hostující celek se sice v závěru pokusil o zdramatizování výsledku, v přesilové hře se mu to povedlo, vyrovnal, Poruba ale zásluhou Desortové i ubráněného náporu v posledních vteřinách dovedla zápas k zisku dvou bodů a dalšímu domácímu vítězství.

Ve vlastní hale je zatím stoprocentní.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): "Čekali jsme, že to bude vyrovnaný zápas a rozhodovat budou detaily, což se splnilo. V prvním poločase jsme pozahazovali mnoho šancí, což v takto vyrovnaném utkání je hodně vidět. Ve druhém poločase jsme zaostávali za kvalitnější hrou, krajní spojky se moc neprosazovaly v těchto fázích. I když jsme si vypracovali vedení o tři góly, tak jsme ho za dvě minuty lehkovážně ztratili. A to bylo zásluhou uspěchané střelby, kdy jsme situace neměli připravené. Nakonec rozhodla střela Elišky Desortové pár vteřin před koncem, která ne že by hrála špatně, ale moc se zvenku do té doby neprosazovala. Této možnosti ale využila a trefila to perfektně. To rozhodlo o výsledku. Zároveň si ale myslím, že brankářka Olomouce byla jistější, než obě naše. Ať už v základání protiútoků nebo i při některých gólech, které jsme zvyklí, že chytají."

Jan Hegar (Olomouc): "Já si myslím, že jsme viděli bojovné utkání, kdy obě družstva si byla vědoma jeho důležitosti. Aspoň za mě se potvrdilo to, co jsem od zápasů i toho, jak se obě družstva bude prezentovat. Bylo jasné, že budou vycházet ze zabezpečené obrany, vycházet do brejků a využívat jich. Tomu odpovídá i počet vstřelených branek. Utkání bylo vyrovnané, družstva se střídala ve vedení, za nás musím říct, že nám selhaly spojky. Ať už tím, že nepodaly adekvátní výkon, nebo uspěchanou střelbou. Zvlášť mezi desátou a dvacátou minutou druhého poločasu. Nedokázali jsme pak domácí dostat pod tlak. I tak si myslím, že by si utkání zasloužilo remízový konec, ale nestalo se, takže domácím gratuluji k vítězství. Je vidět, že družstvo má svůj progres a zápas byl zajímavý."

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 20:19 (10:9)
Branky:
Desortová 5/1, Smetková 3/1, Maiwaelderová 2, Michalíková 2, Mýlková 2, Minarčíková 2, Konečná 2, Baumbachová 1, Andrýsková 1 - Patrnčiaková 7/2, Kašpárková 4, Hurychová 2, Salčáková 2, Severová 1, Kapsová 1, Jansová 1, Krajčovičová 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 4:3. ČK: Salašová (Olomouc). Diváci: 134.