Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby potvrdily na západě Čech roli favoritek

12.1.2019, 17:32

Dlouho šlo o vyrovnaný duel, nakonec ale vyhrál ten, od koho se to čekalo. Házenkářky Poruby zvládly pozici favoritek a v utkání 11. kola mezinárodní MOL Ligy uspěly na půdě Plzně 24:16 (12:11).

Poruba sice měla po celý první poločas gólově navrch, ale nedokázala se odpoutat na větší rozdíl než tří branek, který ji však stejně nevydržel dlouho. Do šaten k poločasové pauze tak Ostravanyk šly pouze s jednobrankovým náskokem.

Po obrátce fungoval podobný scénář až do 44. minuty, kdy Michalíková navýšila vedení Poruby na 17:13 a tím se hostujícím hráčkám podařilo zlomit odpor houževnatého protivníka. Zvlášť když tomu ve druhé půli odešel útok a nastřílel pouze pět gólů.

Naproti tomu Poruba soustředěným výkonem dokráčela k dalšímu vítězství.

"Určitě můžeme být spokojení s výsledkem, na jaký jsme dosáhli. Pokud jde o výkon, tak jsme si vytvořili mnoho střeleckých příležitostí, které jsme ale neproměňovali s takovou účinností, jakou bychom měli. Hlavně co se týká postů křídel a pivotů," uvedl trenér Dušan Daniš.

Právě v tom viděl největší rozdíl mezi oběma poločasy a důvod, proč se Plzeň dlouho držela v kontaktu. "Na tom stálo to, zda zápas zvládneme. Ve druhém poločase jsme už ale byli produktivnější a nakonec vyhráli o osm branek," oddechl si Daniš.

DHC Plzeň - DHC Sokol Poruba 16:24 (11:12)

Nejvíce branek: L. Galušková 4, Bušauerová 3/2, Mudrová 3 - Michalíková 7, Desortová 5/1, Smetková 4/1. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 5/2 - 2/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 121.