Poruba doma stále bez ztráty bodu, porazila i silnou Šalu

5.1.2019, 19:27

Podařený vstup do nového roku mají za sebou házenkářky Poruby. Ostravské hráčky zvládly sobotní bitvu se slovenskou Šalou. Druhý celek soutěže v duelu 10. kola mezinárodní MOL Ligy po tuhém boji porazily na domácí půdě 25:19 (12:11).

Ostravské hráčky tak vyhrály i pátý domácí zápas v soutěži. Přitom neměly ideální vstup do utkání, když se hned dvakrát nechaly vyloučit, čehož Šala využila k tomu, aby se dostala do vedení a po brankách Vargové vedla 6:3.

Manko se však Porubě povedlo poměrně rychle stáhnout. Pomohl k tomu i time-out a po trefě Michalíkové v 18. minutě se domácí hráčky dostaly dokonce o krok vpřed (7:6).

I svěřenkyně Dušana Daniše si vypracovaly náskok tří branek, do šaten však šly s vedením 12:11.

Do druhého poločasu vyrukovaly Sokolky místo dobře chytající Alexandry Krebs s brankářkou Hanou Mučkovou. Na tom, že se mohli o ženu v brance opřít, to ale nic nezměnilo. Také Mučková tým několikrát podržela a i díky jejímu výkonu se Porubě vstup do druhé půle povedl. V ofenzivě se prosadily hráčky jako Eliška Desortová nebo také Adéla Baumbachová a domácí si zásluhou toho brzy vypracovaly čtyř (17:13), po mírném snížení pak až šestibrankový odstup (22:16).

Mimo jiné také zásluhou tří zásahů do prázdné branky Poruba zápas dotáhla do vítězného konce a je tak doma i nadále stoprocentní.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): „Byl to velmi těžký zápas, ale to jsme moc dobře věděli. Šala je kvalitní a zkušené družstvo, produkuje dobrou házenou. Dokonce jsme z taktického hlediska tomuto utkání uzpůsobili celý zápas Českého poháru s Mostem. Tam jsme to hráli lépe, ale důvod vidím v tom, že před týdnem to nebyl tak psychicky náročný zápas, jako byl tento o ligové body. Nějak jsme se nechytili v úvodu, kdy jsme zahodili několik šancí, což soupeř jako Šala okamžitě využije, vedli 6:3 a my si v deváté minutě museli vzít time-out. Z každého útoku byl totiž gól, nebo vyloučení. Podařilo se nám ale hru zkvalitnit, obrana začala pracovat koncepčněji, více jsme přerušovali hru a nedovolili jsme jim střelbu zvenku. Nakonec jsme tím výsledek zvrátili, vypracovali si náskok a ten udrželi."

Michal Lukačin (Šala): „Soupeř vyhrál zaslouženě. Z naší strany to nebyl příliš vydařený zápas, i když jsme se do něj několikrát dostali. Nakonec rozhodla pasáž od 12. do 22. minuty v prvním poločase, kdy jsme ztratili vedení 6:3 a najednou byl stav z našeho pohledu 6:9. Tam jsme kromě náskoku ztratili i jistotu ve hře, soupeř v té době velmi dobře bránil a my se v útoku trápili. Navíc jsme dostávali góly z rychlých kontrů a druhé vlny. Sice jsme v závěru první půle zvládli dotáhnout se na jeden gól, ale stejná situace nastala i ve druhém. Opět jsme se dotáhli na gól na dva, ale pak nám soupeř utekl z 18:16 na 22:16 a na to se těžko reaguje. Udělali jsme chyby v útoku a neproměňovali jsme čisté šance, které chytila jejich brankářka. Trochu jsem zklamaný z našich opor, které nepodaly ideální výkon. Byly moc bojácné, s tím se nedá vyhrát."

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šala 25:19 (12:11)

Branky: Smetková 8/2, Desortová 5, Michalíková 3, Konečná 2, Baumbachová 2, Andrýsková 2, Minarčíková 2, Mýlková 1 - Némethová 5/3, Pócsíková 3, Vargová 2, Takáčová 2, Königová 2, Bahýlová 2, Rácková 1, Gajdošová 1, Ušiaková 1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimertové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: Michalíková, Maiwaelderová, Desortová, Andrýsková, Sekulová - Bahýlová, Königová, Némethová. ŽK: 3:2. Diváci: 120.