Poruba domácí rozlučku s Interligou zvládla a slaví šestou výhru

2.4.2011, 19:27

Házenkářky DHC Sokol Poruba domácí rozlučku s mezinárodní Interligou zvládly, když v sobotu v Polance zdolaly Slávii Partizánské 32:31. Ostravské házenkářky tak slaví svou šestou výhru v sezóně a v tabulce poskočily na dvanáctou pozici.

První branku sice vstřelily házenkářky Partizánskeho, ale byly to domácí, kdo celou první půli držel náskok. Hlavně v jeho počátku nebylo pochyb o tom, kdo na palubovce dominuje. Po třiceti minutách hry vedl Sokol Poruba 15:11.

Na začátku druhého poločasu se náskok domácích hráček zvýšil až na šest gólů. Poté ale Partizánske zabralo a především díky jedenácti brankám Klaudie Michnové dotáhlo skóre až do nerozhodné podoby. V závěru se však štěstí přiklonilo k Porubě, jejíž nejlepší střelkyní byla s deseti góly Michaela Hrbková a v hned za ní s devíti přesnými trefami Karolina Richvalská. Sokol Poruba nakonec vyválčil vítězství nad HK Danlogem Partizánske těsně 32:31.

Hlasy trenérů:
Tibor Csollár (Partizánske):
„Viděli jsme vyrovnané utkání, které sice nemělo znaky špičkové házené, ale bylo velmi dramatické. V prvním poločase jsme měli statický útok a nezachytili vstup domácích do zápasu. Ve druhém jsme dělali stejné chyby v obraně. Nicméně náš výkon bych označil jako bojovný."
Aleš Chrastina (Sokol Poruba):
„Jsem spokojený s výsledkem, méně s předvedenou hrou. Měli jsme pasáže, kde jsme hráli dobře, ale poté inkasovali kvůli nepozornosti několik gólů za sebou, o čemž svědčí závěr, kde jsme si vypracovali téměř rozhodující dvoubrankový náskok a za několik sekund si nechali dát další gól. Neomlouvá nás ani fakt, že po operaci chybí Bára Mýlková. Zdravotní komplikace měly i Oroszová a Richvalská. Problémy máme hlavně v obraně a musíme zapracovat na skladbě naší základní šestice hráček."
DHC Sokol Poruba - HK Danlog Partizánske 32:31 (15:11)
Branky:
Hrbková 10/4, Richvalská 9/1, Osinová 3, Tomečková 3, Adámková 3, Mrózková 3, Selucká 1 - Michnová 11, Poláková 7, Košíková 5, Minarčíková 2, Ščasná 1, Blažeková 1 Hýllová 1, Hankulová 1, Szökeová 1, Holašová 1. Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D. Vyloučení: 6:5. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Diváci: 243.
Sled branek:
0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:5, 6:5, 6:6, 10:6, 10:7, 13:7, 13:10, 14:10, 14:11, 16:11, 16:12, 17:12, 17:13, 19:13, 19:16, 20:16, 20:17, 21:17, 21:19, 22:19, 22:20, 23:20, 23:22, 24:22, 24:23, 25:23, 25:25, 26:25, 26:26, 28:26, 28:27, 29:27, 29:28, 30:28, 30:29, 31:29, 31:30, 32:30, 32:31