Duel plný zvratů přinesl Porubě první venkovní bod

26.10.2018, 19:27

První venkovní bod v této sezoně získaly na své konto házenkářky Poruby. Ostravský tým remizoval v pátečním utkání 7. kola MOL Ligy na půdě Veselí nad Moravou 29:29 (14:10).

Přitom na začátku to vypadalo na další venkovní neúspěch Ostravanek, které opět zaspaly úvod a domácí hráčky po čtyřech minutách poslaly trefy Kubáčkové, Olšovské a Boorové do vedení 3:0.

Poruba však poté začala dotahovat, což se jí povedlo v 18. minutě, vzápětí Smetková posunula proměněnou sedmičkou hostující tým o krok dopředu a svěřenkyně Dušana Daniše utekly Veselí ještě do přestávky na rozdíl až pěti branek, do šaten se pak šlo za stavu 14:10 pro Porubu.

Po obrátce se domácí tým postupně opět přitahoval, ostravský celek držel jen těsné vedení, ale sedm minut před koncem se povedlo vyrovnat na 26:26 Kubáčková.

Srovnaný stav pokračoval až do úplného a vyhroceného závěru, kdy se vedení přelévalo ze strany na stranu. Oba týmy měly v posledních třiceti vteřinách prostor na vítěznou branku. Poruba však míč ztratila a Kubáčková vzápětí svou střelou svatyni brankářky Krebs minula.

"Myslím si, že jsme zahráli dobře a kvalitně hlavně v prvním poločase, po kterém jsme vedli o čtyři góly. Hru v obraně i útoku jsme zvládli. Na začátku druhé půle jsme domácím hráčkám dovolili snížení stavu. Bohužel v závěru jsme neubránili na středu Kubáčkovou, dala nám v té fázi čtyři góly, které měly velký vliv na konečný výsledek zápasu," zhodnotil kouč Dušan Daniš.

"Na tohle teď musíme zapomenout, protože Kubáčková i další hráčky Veselí jsou velmi dobré střelkyně. Chyb se navíc dopuští každé družstvo, nikoli jen my, a až na těchto pár zaváhání, kterých jsme se dopustili, můžeme být spokojení," dodal Daniš.

SHK Veselí n.M. - DHC Sokol Poruba 29:29 (10:14)
Branky:
Olšovská 7/1, Kubáčková 6, Pastorková 6/2 - Smetková 8/4, Desortová 6, Revajová 6. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/4. Vyloučení: 4:2.