Doma nadále stoprocentní! Na Písek stačil Porubě poločas

20.10.2018, 19:33

Doma opět ukázaly, že body nebudou rozdávat jen tak. A už vůbec ne, když jsou favoritky. Házenkářky Poruby porazily v duelu 6. kola MOL Ligy desátý Písek 31:21 (18:5).

Ostravanky rozhodly o vítězství v utkání, které se netradičně hrálo ve Sportovní hale v Polance, už během prvního poločasu. Na rozdíl od předchozích venkovních střetnutí se rychle ujaly vedení a to postupně navyšovaly.

V desáté minutě vedly svěřenkyně Dušana Daniše už 6:1, suverénní výkon pak dovedly k pohodlnému třináctibrankovému náskoku, s nímž šly do šaten.

Po obrátce Poruba rozdíl vyšroubovala až na sedmnáct gólů (24:7), hlavní tváří domácí ofenzivy byla mladá Eliška Desortová, která svůj účet nakonec uzavřela na deseti vstřelených brankách. Pak ale Sokolky výrazně z nasazeného tempa zvolnily a soupeři dovolily se přitáhnout.

O žádném dramatu však nemohla být ani řeč a házenkářky Poruby tak v poklidu splnily roli favoritek. Mrzet domácího kouče tentokrát nemuselo ani několik zahozených šancí.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): „V prvním poločase jsme hráli dobře, bez nějakých problémů, kvalitní jsme byli v obraně a prosazovali se z rychlých protiútoků. Hlavně druhou vlnou. Spojky se pak prosazovaly střelbou zvenku. Pravý opak nastal zhruba ve dvanácté minutě druhého poločasu, i když jsme v podstatě spojky prostřídali. Hráli jsme ale něco jiného než v první půli. Valča Smetková se zbytečně tlačila dovnitř bez toho, co ji hráčkou dělalo v prvním poločase. Tak samo nám nefungovala po prostřídání střední spojka ani rozehrávka, jak bylo třeba. V této části jsme hlavně ze spojek měli velký odpad střelby. A myslím, že v obraně jsme dělali moc chyb. To byla příčina, že druhý poločas jsme prohráli o tři góly."

Vladislav Jordák (Písek): „První poločas z naší strany byl jednoznačně špatný, na 28 střel a pět branek se nedá uhrát dobrý výsledek. Myslím si, že jsme měli katastrofální útok a Poruba hrála výborně druhou vlnu, takže v prvním poločase na ve všem přehrávala. Jsem ale rád, že druhá půle už byla z naší strany lepší, vypovídal o tom i počet branek, jaký jsme vstřelili, což byl náš cíl. Odmazat alespoň trochu to manko. Za mě je s druhou půlí spokojenost s výkonem i nasazením holek. Výsledek je ale samozřejmě špatný."

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 31:21 (18:5)

Branky: Desortová 10/3, Smetková 6, Michalíková 5, Andrýsková 4, Konečná 3, Minarčíková 2, Šmidáková 1 - Talafousová 4, Velková 3, Eresken Krouská 3/1, Hauserová 3/1, Kubišová 2, Pešková 2, Šetelíková 1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 143.