Házenkářky Poruby rázně ukončily neporazitelnost Zlína

7.10.2018, 19:30

I druhé domácí utkání zvládly. Házenkářky DHC Sokol Poruba drtivě porazily v duelu 4. kola Interligy rozjetý Zlín 30:14 (18:8) a posunuly se v tabulce mezinárodní soutěže na šesté místo.

„Nesmíme zaváhat," řekl trenér Dušan Daniš před utkáním, jehož mírným favoritem byl vzhledem k postavení v tabulce i faktu, že poslední dvě měření sil vyhrál v květnu Zlín, právě hostující celek. Na hřišti to však vypadalo jinak.

Zlín sice měl řadu šancí, zejména sedmimetrových hodů, Porubu ale několikrát podržela brankářka Krebs. Naproti tomu Ostravanky své příležitosti proměňovaly, a ačkoli první branku vsítil celek z Valašska, brzy se ujaly vedení, které postupně navyšovaly až do poločasového stavu 18:8.

Pohodlný desetibrankový náskok dodal Porubě klid, ve druhé půli své vedení ještě navýšila a tak mohla bez potíží dokráčet k zisku dvou bodů.

Ohlasy trenérů:

Dušan Daniš (Poruba): "Osobně si myslím, že na začátku jsme se dlouho rozjížděli, trvalo nám asi dvanáct minut, než jsme se dostali do tempa, kdy by se na to dalo dívat. V úvodu jsme udělali zbytečné chyby v obraně při přebírání si hráček a bránění pivota. A pomalu jsme přecházeli do fáze protiútoků. Potom jsme celou hru zrychlili, získávali jsme míče v obraně a proměňovali jsme šance z protiútoků. Ve druhé půli nám pak konečně stříely spojky, do té doby se tlačily jen do obrany, do přeskoků, ale neneslo to žádný efekt. Za zmínku stojí i začátek druhého poločasu, do kterého jsme si řekli, jak máme hrát. Prezentovali jsme se presovou hrou, ale během pěti minut jsme ztratili dvě přesilovky v útočné fázi. Pak nám zase trvalo deset minut než jsme se dostali do rytmu, který nám vydržel do konce zápasu. Měli jsme tam fáze, kdy jsme hráli kvalitně tak, jak bychom měli, na co máme, ale byly tam i zbytečné výpadky."

Martin Spuchlák (Zlín): "Gratuluji Porubě, já prakticky nemám, co hodnotit. Čísla jsou hrůzostrašná. Připravovali jsme se celý týden na jejich systém hry. Bohužel, děvčata jsem upozorňoval, že předchozí soupeři byli z jiné kategorie než Poruba. Děvčata zápas vzdala v desáté minutě, kdy byl stav 8:4, ani jedna hráčka nesplnila kritéria. Jsem z toho rozčarovaný."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 30:14 (18:8)
Nejvíce branek:
Desortová 8/4, Polášková 6, Konečná 4, Michalíková 4, Andrýsková 3, Smetková 2, Revajová 1, Maiwaelderová 1 - Herbočková 4/1, Polomíková 3/1, Hradilová 2/1, Kříčková 2, Nygrýnová 1, Matejíková 1, Ševčíková 1. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 9/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 134.