Porubě se s Iuventou stále nedaří. Z Michalovců jede opět bez bodů

22.9.2018, 19:00

Házenkářky DHC Sokol Poruba neuspěly v sobotním duelu 3. kola Interligy, když na půdě slovenských a favorizovaných Michalovců stejně jako na jaře prohrály. Tentokrát v poměru 36:26 (15:16).

Ostravankám nevyšel už úvod střetnutí. Poprvé totiž skórovaly až v osmé minutě, kdy Michalíková snižovala na 1:4. Favoritky poté utekly až na pětibrankový rozdíl a po čtvrthodině hry vedly 9:5. Tým kouče Dušana Daniše však náskok kvalitního soupeře rychle smazal a ve 20. minutě bylo srovnáno 10:10, na což domácí reagovali oddychovým časem.

Chvíli se zdálo, že porada by mohla více prospět Porubě, která se v následujících vteřinách poprvé v utkání dostala do vedení. Zbytek poločasu už byl jako na houpačce, každý chvilku tahal pilku, do šaten šly ale nakonec veselejší hráčky Iuventy, které vedly 16:15.

yrovnaný souboj pokračoval i po obrátce až do 39. minuty, kdy Michalovce utekly na čtyřbrankový rozdíl (23:19) a od té chvíle svůj odstup slovenský celek jen navyšoval až došel ke konečnému vítězství.

"Ve druhé půli jsme měli přesilovku, dali jsme góly, kontrolovaliu hru, ale Michalovce začaly hráít rychleji a pestřeji na spojkách, naproti tomu my hlavně zdržovali hru. A to nevím, proč. Navíc jsme byli pomalí. Tam došlo k tomu, že nám domácí utekly," vysvětllil po utkání kouč Dušan Daniš.

Jedním z rozhodujících faktorů porážky byly neproměněné šance. "Byly to takové, které bychom měli zužitkovat. A když ne, tak se to trestá," dodal Daniš.

Přiznal, že inkasovat šestatřicet branek, byť na půdě silných Michalovců, je hodně. "Inkasujeme z našich naivních akcí v útoku, kde po ztrátě míče následuje branka soupeře," popsal kouč.

"Byl to dlouho vyrovnaný zápas, začali jsme vlažně a ve výsledku byl první poločas dobrý. Myslím si ale, že v tomto zápase byl velký rozdíl ve výkoně brankářek a spojek. To bylo rozhodující. Proto jsme druhý poločas nezvládli," zakončil Dušan Daniš.

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 36:26 (16:15)

Branky: Kompaniecová 8, Wollingerová 7/1, Fiľková-Trehubovová 5/2 - Desortová 6/1, Michalíková 6, Polášková 4/1. Sedmičky: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 700.