Na úvod sezony neúspěch. Házenkářky Poruby padly v Olomouci

8.9.2018, 19:54

Premiéra v nové sezoně házenkářkám Poruby výsledkově nevyšla. Svěřenkyně nového kouče Dušana Daniše prohrály v 1. kole mezinárodní Interligy v Olomouci 17:19 a o první body tak zabojují ve středu proti pražské Slavii.

Ostravanky neprohrály s Hanačkami v minulé sezoně, ani ve dvou duelech v rámci přípravy na tu nadcházející, nic z toho jim však v prvnbím utkání ročníku platné nebylo. Olomouc si rychle vypracovala mírný náskok, který udržela až do konce.

"Myslím si, že jsme nezachytili úvod zápasu. Na začátku byl velký rozdíl mezi hrou našich spojek a spojkami Olomouce. Měli jsme problém dát gól, naproti tomu Hurychová s Gajdošíkovou se prosazovaly. To byl hlavní důvod, proč jsme prohráli první poločas 7:11," zhodnotil trenér Dušan Daniš.

Porubu navíc trápila střelba z křídla, odkud hráčky zahodily množství šancí. "Navíc nám, s výjimkou posledních osmi minut, nešla ani hra na protiútoky. Bohužel to stačilo jen k tomu, že jsme nepříznivý stav jen zmírnili na rozdíl dvou branek," dodal Dušan Daniš.

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 19:17 (11:7)

Branky: Hurychová 5, Gajdošíková 5/1, Patrnčiaková 5/3, Trumpešová 1, Kašpárková 1, Severová 1, Chlandová 1 - Polášková 5/3, Michalíková 4, Smetková 3, Konečná 2, Desortová 2, Mýlková 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. ŽK: Hurychová, Sovová, Gajdošíková - Desortová. Vyloučení: 2:3. Sedmičky: 4:3. Diváci: 240.