Házenkářky Sokola Poruba stále čekají v Interlize na výhru

18.9.2010, 14:46

Písek 18. září 2010 - Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály v sobotu i svůj třetí zápas v mezinárodní Interlize - tentokrát na palubovce celku Sokol Písek.

Úvod se ostravským hráčkám vůbec nepodařil a po dvanácti minutách hry svítil na světelné tabuli stav 8:3. Poruba se sice ještě několik minut držela na rozdílu pěti branek, ale hráčky Písku stačily do konce prvního poločasu odskočit až ke stavu 19:9. "Na utkání jsme se pečlivě připravovali celý týden, ale hráli jsme až s příliš velkým respektem.

Domácí házenkářky nás trestaly z rychlých protiútoků a rozhodnuto bylo už po prvním poločase," poznamenal trenér DHC Sokol Poruba Aleš Chrastina Po přestávce se hra Poruby zlepšila, ale domácí házenkářky si i díky zákrokům brankářky Skálové pohodlně došly pro vítězství. Nejpilnějšími střelkyněmi obou družstev byly Michaela Borovská z Písku, která si do statistiky připsala devět gólů a Karolina Richvalská z Poruby se sedmi trefami. "Ve druhém poločase, když už ale bylo rozhodnuto, jsme hráli důrazněji a dařilo se nám i střelecky," dodal Chrastina, jehož svěřenkyně ve druhém poločase vstřelily 20 branek.

V dalším utkání Interligy hostí Sokol Poruba v sobotu 2. října od 17 hodin celek Mostu.

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 37:29 (19:9)

Branky: Borovská 9/3, Vrabcová 7, Luzumová 5/1, Stellnerová 4, Salačová 3, Dvořáková 3, Janoušková 3, Vyhnalová 2, Krouská 1 - Richvalská 7, Mrózková 5, Tomečková 4, Adámková 4, Oroszová 4, Ganzerová 3, Koláčková 1, Lešková 1. Rozhodčí: Novotný, Větrovský.
Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 5/4 - 0. Vyloučení: 1:6.
ČK: Oroszová. Diváci: 283.
Písek: Skálová, Vařečková - Vrabcová, Borovská, Lidová, Vyhnalová, Salačová, Rusfelová, Luzumová, Janoušková M., Veselá, Stellnerová, Dvořáková, Krouská.
Sokol Poruba: Roháčková, Doláková - Koláčková, Lešková, Tomečková, Ganzerová, Adámková, Richvalská, Oroszová, Mrózková, Šimečková.