Aktuality A-tým

Poruba zvládla roli favorita. Zlín porazila o šest branek

17.2.2018, 20:25

Potvrdily roli favoritek. I s novou posilou Veronikou Andrýskovou házenkářky Poruby zvládly těžkou bitvu proti nevyzpytatelnému Zlínu, který v duelu 18. kola MOL ligy porazily 27:21 (14:9). Hostující hráčky tak prohrály poosmé v řadě.

Domácí, které nastoupily bez nemocných opor Silvie Poláškové a Evy Minarčíkové, sice od začátku byly napřed, klíčový krok k zisku dvou bodů však udělaly zhruba po třetině hrací doby, kdy po trefách Maiwaelderové, Revajové a Varmužové odskočily na rozdíl pěti branek (10:5) a ten si udržely až do poločasové přestávky.

Po obrátce Ostravanky vstoupily do hry velmi důrazně a dalšími góly navyšovaly svůj odstup ve skóre od soupeřek. Ten „vyšroubovaly" až na osm branek.

Nemalou zásluhu na triumfu měla také takřka dvoumetrová spojka Veronika Andrýsková, která v předchozích dnech přestoupila do Ostravy právě ze Zlína. Svému již bývalému klubu nakonec nastřílela čtyři góly.

Ohlasy trenérů:

Aleš Chrastina (Poruba): „Pro nás to jsou strašně důležité body, protože nám chyběly klíčové hráčky Minarčíková s Poláškovou, které ve čtvrtek padly z důvodu nemoci. Neměli jsme tak moc času na přípravu v sestavě, ve které jsme dnes hráli. Naštěstí pro nás jsme už dnes mohli použít Veroniku Andrýskovou, protože jinak bychom sestavu lepili hodně těžko. Nakonec jsme rádi, že dostala hodně prostoru, se kterým jsme původně ani nepočítali. V utkání si myslím, že jsme byli bojovnější minimálně v obraně, naše bojovnost tu zlínskou převyšovala, z čeho se ale musíme poučit a vyvarovat v příštích utkáních, je velké množství technických chyb, které jsme dnes udělali. U mladých se to dá očekávat, ale dělaly je i ty zkušenější a v dalších zápasech nás mohou mrzet. I Zlín měl díky tomu šanci zápas otočit, naštěstí pro nás ve chvílích, kdy mohli vše zdramatizovat, udělali ty chyby také. Body máme asi zaslouženě."

Martin Spuchlák (Zlín): „Gratuluji Porubě k vítězství. My jsme to opět nezvládli, i když jsme se na zápas celý týden chystali a Porubě vypadly dvě hráčky. Nedokážeme jít - a teď to řeknu narovinu - po hubě do každého souboje v obraně i útoku. Dneska navíc u nás byly slabé brankářky, udělali jsme moc technických chyb, doufal jsem, že Porubu potrápíme víc. Spíše se ale trápíme my sami. Teď se pokusíme uhrát body v dalším zápase."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 27:21 (14:9)
Branky:
Revajová 6/1, Maiwaelderová 5, Andrýsková 4, Desortová 3, Sekulová 3, Rechtorisová 3, Miháčová 1, Konečná 1, Varmužová 1 - Očadlíková 5, Vlková 3, Kříčková 3, Hradilová 2/2, Ševčíková 2, Nygrýnová 2, Vyoralová 2/2, Kolářová 1, Baumbachová 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 1/1:5/4. Vyloučení: Maiwaelderová, Desortová - Kolářová 2, Nygrýnová. ŽK: 2:3. Diváci: 97.