Házenkářky Poruby nezavahály. Porazily Bánovce a těší se na Most

3.2.2018, 18:01

Třetí vítězství v řadě vybojovaly házenkářky DHC Sokol Poruba. V sobotním duelu 16. kola MOL ligy nedopustily žádné překvapení a podle papírových předpokladů porazily poslední Bánovce 28:22 (16:11).

Soupeř v minulém kole poprvé v sezoně vyhrál, když porazil Zlín. Porubě se však povedlo duel zlomit v úvodních dvaceti minutách, kdy si vypracovala náskok až osmi branek. S pohodlným odstupem však tempo domácích hráček výrazně polevilo, čehož Bánovce dokázaly využít, do poločasu snížit a aspoň opticky byl dál ve hře o body.

Po přestávce se sice slovenský výběr nedostal na rozdíl menší než čtyři branky, pořád ale držel favorita ve střehu. Střelecky se opět předvedla Klaudia Michnová, i když tentokrát ji výrazně pomohly fauly Poruby. Díky tomu sedm z jejích devíti branek bylo po sedmimetrových hodech. Na druhé straně ji však v produktivitě sekundovalo trio Polášková, Desortová, Maiwaelderová, které nastřílelo dohromady 18 gólů.

Ačkoli poslední celek tabulky podal v Ostravě bojovný a odvážný výkon, domácí hráčky drama nepřipustily a dovedly střetnutí k očekávánému plnému bodovému zisku.

Ohlasy trenérů:

Peter Olšavský (Poruba): "S dnešním výkonem nejsem spokojený. Věděli jsme, že soupeř bude nepříjemný, obzvlášť po tom, co jsem viděl zápas Bánovců proti Zlínu nebo i ty, které jim předcházely. Jejich mladé hráčky nemají co ztratit, do všeho jdou naplno a v tom mě nepřekvapily. Překvapily mě naopak naše hráčky, které až na prvních dvacet minut, kdy jsme plnili, co jsme si řekli, ale pak nastalo velké uspokojení. Přitom jsme to připomínali v poločase, aby tato profesorská házená rychle zmizela. V obraně jsme se nepohybovali, v útoku zahodili šance, gól na gól se vlekl, oni se chytili a podle toho to vypadalo. Vyhráli jsme, chválabohu, ale s výkonem určitě nespokojenost. S tímto ve středu do Mostu ani nemusíme jezdit."

Richard Makýš (Bánovce): "Jsem rád, že po minulém týdnu, kdy jsme vyhráli se Zlínem, jsme dnes pokračovali v relativně slušném výkonu. Myslím si, že v jediném, v čem jsme proti soupeři selhali, byla střelba ze střední vzdálenosti. Zásluhou výborných bloků, ale také tím, že nemám typickou střelkyni s dálky. A navíc z pěti střel z pravého křídla jsme také gól nedali. Důležitou roli hrálo také to, že v prvních patnácti střel na naší bránu chytila brankářka první a dalších čtrnáct ne. To se potom těžko drží krok. Celkově jsem ale spokojený. Myslím, že na to, že kromě Kladie Michnové a Zuzky Hollé máme mladý a nezkušený tým, tak jejich výkon má stoupající tendenci. Těším se na další zápasy."

DHC Sokol Poruba - Bánovský HK Gabor Bánovce n. B. 28:22 (16:11)
Branky:
Polášková 7/2, Desortová 6/1, Maiwaelderová 5, Sekulová 3, Konečná 2, Varmužová 2, Rechtorisová 1, Minarčíková 1, Revajová 1, Miháčová - K. Michnová 9/7, Hollá 4/1, Matušincová 3, Bridová 2, A. Obstová 2, Šipláková 1, K. Obstová 1,Srncová, Hrubá, Galková, Turková, Halmová, Králová. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmičky: 4/3:9/8 ŽK: Polášková, Varmužová - K. Obstová, Srncová. Vyloučení: 6:5. Diváci: 120.