Poruba slaví! Porazila doma Olomouc a je v pohárovém Final Four

14.12.2017, 12:32

Po roce budou opět bojovat o prvenství v domácím poháru. Házenkářky DHC Sokol Poruba porazily ve čtvrtek večer na své půdě olomouckou Zoru 26:19 (12:7) a na konci prosince budou obhajovat v Jindřichově Hradci loňské vítězství.

Ostravanky nastoupily do duelu bez trojice zraněných hráček Varmužová, Kostelná, Konečná, byť posledně jmenovaná byla alespoň připravena na lavičce. Přesto se od prvních minut ujaly vedení, které během celého zápasu nepustily. A to i navzdory tomu, že v prvním poločase hrály hned čtyřikrát v oslabení. Hanačky držely se svěřenkyněmi Petera Olšavského krok do 13. minuty, kdy si domácí vypracovaly tříbrankový náskok, a ten pak do přestávky ještě o dvě trefy navýšily.

Po obrátce se hostující hráčky snažily na Porubu nastoupit a co nejrychleji se dostat opět do hry, zejména sedmigólové Tatianě Gajdošíkové se v koncovce dařilo, ovšem z jejích spoluhráček se k ní už žádná nepřidala. Navíc skvělým výkonem se znovu prezentovala ostravská brankářka Markéta Mácalová, která několikrát svůj tým podržela a na druhé straně se rozstřílela autorka osmi gólů Michaela Sekulová.

Poruba navíc v úplném závěru využila několik mezer v defenzivě Olomouce v možnost brejků, z nichž stvrdila své vítězství a postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Hlasy trenérů:

Peter Olšavský (Poruba): "S výkonem jsem spokojený. Změnili jsme obranný systém, byli jsme trochu ofenzivnější, ale jsem rád, že se toho děvčata zhostila dobře, předvedly na své možnosti maximum a vyhrály. Bránily s nasazením, a i když je jasné, že v naší hře byly chyby, tak opět jsme nedostali mnoho gólů, za což jsem rád. Místo toho jsme se dostali do vedení, které jsme navýšili už v prvním poločase až na šest branek, po přestávce jsme se trochu trápili v útočné fázi. Někdy nám to tam skřípe, protože koncovku ještě nemáme na úrovni, na jaké bychom chtěli. Zabrala ale obrana a tím jsme zápas asi rozhodli."

Jan Hegar (Olomouc): "Já bych utkání zhodnotil tak, že domácí byli po celé utkání lepším družstvem, my jsme se těžko vyrovnávali s obranným systémem, se kterým soupeř nastoupil. I přesto, že jsme se v time-outech i o poločase domlouvali na určitých herních variantách, tak jsme nebyli schopni tyto vjemy realizovat na hřišti. Děvčata působila velmi zakřiknutě, v útočné hře jsme vyrobili vynucené i nevynucené chyby, ze kterých soupeř těžil rychlé protiútoky. To mě mrzí a určitě si to budeme vytýkat, stejně jako nasazení či bojovnost, v čemuž jsem viděl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Domácí prostě předvedli větší touhu po vítězství."

Čtvrtfinále Českého poháru žen:
DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 26:19 (12:7)
Branky:
Sekulová 8, Polášková 4/2, Minarčíková 4, Maiwaelderová 3, Revajová 3/1, Desortová 2, Rechtorisová 1, Svobodová 1 - Gajdošíková 7/2, Tereza Fryčáková 3, Hurychová 2/1, Salašová 2, Kubáčková 1, Salčáková 1, Vendula Fryčáková 1, Krajčovičová 1, Chlandová 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 3/3:4/3. ŽK: Rechtorisová, Miháčová - Tereza Frýčáková. Vyloučení: 5:3. Diváci: 133.