Poruba Šaľu nedobyla. Body zůstaly domácím

14.10.2017, 19:59

Hráčky Poruby si připsaly v Šaľe první venkovní porážku v této sezoně. Domácí byli od začátku zápasu lepším týmem a Porubanky pouze dotahovaly. Nevedla se jim hlavně střelba z dálky, takže do kabin šly svěřenkyně Petera Olšavského s třígólovým mankem.

Ve druhém poločase svitla Porubankám naděje v momentě, když srovnaly na 15:15, ale následně se hráčky Šaľy opět dostaly do čtyřgólového trháku. Střelecké trápení hráček Poruby vyvrcholilo od padesáté minuty. Až do závěrečného hvizdu totiž skórovaly jen jednou.

"Těžko se mi zápas hodnotí. Čekal jsem od děvčat podstatně lepší výkon, než jsme předvedli. V prvním poločase jsme sice dostali hodně gólů, ale náš výkon ještě snesl nějaké kritéria, ale ve druhém poločase už jsme odešli... Nebyl tam nikdo, kdo by tým nějakým způsobem dokázal nastartovat. Byli jsme jako leklé ryby. Naše nemohoucnost z útoku se dokonce přenášela i do obrany. Vůbec jsme se nedokázali nakopnut. Je to o hlavách, a ty dneska nebyly bohužel nastevené tak, jak by měly být. Nemůžu sice hovořit o všech stejně, ale je to kolektivní hra a musíme se z toho poučit. Dneska jsme to prostě nezvládli hlavně v hlavách," zhodnotil duel trenér Poruby Peter Olšavský.

6. kolo MOL ligy

Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 26:19 (14:11)

Branky Poruby: Polášková 4/2, Demajová 3/2,  Maiwaelderová 3, Sekulová 3, Minarčíková 2, Rechtorisová 2, Konečná 1, Kostelná 1. Nejvíce branek Šaľy: Klučková 9/5, Bujnochová 7, Rácková 6. Rozhodčí: Baďura, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/5:4/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 450.