Aktuality A-tým

Poruba přistřihla křídla Černých andělů

20.9.2017, 20:30

Poruba zaskočila úřadujícího českého šampiona. Předehrávka čtvrtého kola MOL ligy nabídla až do posledních sekund dramatickou podívanou. Porubanky se Černých andělů nezalekly a v podstatě celý zápas se týmy přetahovaly o vedení. Urputná obrana domácích dělala hráčkám Mostu velké problémy. Navíc svěřenkyním trenéra Petera Olšavského dodávaly energii zákroky Mácalové, která chytila několik vyložených šancí soupeřek. Porubanky se sice ve druhém poločase dostaly do vedení 13:10, nicméně Mostečanky dokázaly manko stáhnout, ale k závěrečnému náporu se nedostaly. Rozhodovalo se v poslední minutě, kdy hostující celek vyrovnal, přičemž Porubanky měly šanci na poslední útok. Jejich snaha však ke gólu nevedla.

Hlasy trenérů

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: Za dnešní výkon bych děvčata pochválil. Ukázala, že jsou tým. Konečně jsme hráli to, co jsme si řekli a chtěli. Holky pochopily, že hrát se dá s každým týmem. Potěšilo mě, že jsme se tentokrát dokázali prosadit i v útoku. Za bod jsem rád. Chceme tak dále pokračovat.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: Dostali jsme velkou lekci z obrany. Úplně jsme upustili od naší útočné hry. Poruba získala bod zaslouženě, podala fantastický výkon. Velký kompliment, co s námi udělali. Pro diváky to musel být atraktivní zápas. Vyzdvihl bych výkon obou porubských brankářek.

4. kolo MOL ligy

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 19:19 (9:9). Branky: Revajová 6, Minarčíková 4, Demajová 4, Kostelná 3, Konečná 1, Rechtorisová 1 - Jeřábková 7, Borovská 3, Szarková 3, Růčková 3, Stříšková 1, Eksteinová 1, Zachová 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2:2/0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 162.