Poruba postupuje do semifinále Challenge Cupu

11.3.2017, 20:10

Házenkářky DHC Sokol Poruba přepsaly klubovou historii, když poprvé postoupily do semifinále Challenge Cupu. Rozhodla o tom domácí přesvědčivá výhra nad polským celkem Kram Start Elblag 27:14 (14:8).

Ostravské házenkářky podaly ve vyprodané hale Sarezy jasně nejlepší výkon v letošní sezoně, když už po dvaceti minutách hry dokázaly smazat pětibrankový náskok z prvního utkání. Poruba velmi dobře bránila a dokázala být i produktivní v útočné fázi.

Heroický výkon porubského celku gradoval ve druhém poločase, kdy se ke skvělému výkonu rozchytala i gólmanka Doláková. „Podaly jsme určitě nejlepší výkon v sezoně. Velmi dobře jsme bránily a pohlídaly si největší hvězdy soupeře. Jsme všechny velmi šťastné, že postupujeme do semifinále, protože to je historický úspěch porubského klubu," uvedla kapitánka Poruby Leona Šviráková.

Hlasy trenérů:

Andrzrej Niewrzawa (Kram Start Elblag): „Ve středu jsme hráli těžký zápas v polské lize na palubovce vedoucího celku  Lubinu. Sice jsme vyhráli, ale únava z toho utkání se dnes negativně projevila na našem výkonu. Poruba ale postoupila zaslouženě a dneska ukázala svou kvalitu, náš výkon naopak moc kvalitní nebyl."
Peter Olšavský (DHC Sokol Poruba): „Po středečním nevydařeném interligovém utkání s Trenčínem jsme si hodně věcí v kabině vyříkali. A bylo to chvílemi i ostřejší. Nakonec se ukázalo, že nás možná i tyto věci, jak se někdy říká, nakoplo. Holky podaly doopravdy hodně kvalitní a soustředěný výkon. A to hlavně v obranné fázi. Důležité bylo, že jsme se nedívali na skóre a soustředili se jen na náš výkon. Proti prvnímu utkání jsme výrazně zlepšili koncovku. Opět se potvrdilo, že proti kvalitním týmům se umíme vyhecovat a roste i náš výkon. Ve druhém poločase náš výkon gradoval a šel nahoru. Svědčí o tom i to, že jsme v posledních patnácti minutách nedostali gól. Věřím, že tuhle pohodu si konečně taky přeneseme do interligových zápasů."

Challenge Cup - čtvrtfinále:

DHC Sokol Poruba - Kram Start Elblag 27:14 (14:8). Branky: Konečná 5, Tomašechová 5, Šviráková 4, Rechtorisová 4, Marčíková 4, Kostelná 3, Polášková 2 - Dankowská 4, Balsam 2, Swierzewská 2, Andrzejewská 2, Wagová 2, Grobelská 1, Lisewska 1. Rozhodčí: Kaludjerovič, Vujačič (oba Č. Hora). Sedmičky: 4/4:2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 675. První zápas: 24:29, postupuje DHC Sokol Poruba.

V dubnovém semifinále se Ostravanky utkají s vítězem švédsko-španělského duelu Höörs - Guardes.