Vstup do nové sezony nevyšel. Michalovce deklasovaly Porubu

3.9.2016, 19:44

Házenkářkám DHC Sokol Poruba se vstup do nového ročníku mezinárodní Interligy nepovedl, když doma prohrály s obhájcem prvenství v soutěži Iuventou Michalovce 22:36 (13:21).

Ostravské hráčky držely s favorizovaným slovenským týmem krok jen v úvodu utkání, pak se ovládly ostravskou palubovky hráčky Michalovců. Dobře bránily a navíc dokázaly proměňovat prakticky všechny rychlé protiútoky. Domácí celek bojoval s nervozitou, navíc se nemohly chytit ani gólmanky. Postupně se v brance prostřídaly všechny tři (Doláková, Roháčková, Mučková), ale k obratu to nevedlo. Výmluvné bylo i to, že Poruba už v prvním poločase inkasovala jedenadvacet branek.
Zkušené hrající Michalovce si ve druhém poločase luxusní náskok nejen pohlídaly, ale navíc ho rychle i navýšily a zápas se tak dohrával s vědomím, že o vítězi je rozhodnuto.

Hlasy trenérů:
Peter Olšavský (kouč DHC Sokol Poruba):
„Michalovce vyhrály zaslouženě. My jsme neukázali to, co jsme chtěli. Hráli jsme snad deset minut, pak náš výkon uvadal a uvadal. Nevěděli jsme zareagovat na rychlé kontry soupeře, přitom jsme se na to připravovali. Nedodržovali jsme pokyny, které jsme chtěli. Nedokázali jsme se vrátit do zápasu. Snaha byla, ale to je málo. Nešlo nám to v obraně, což mě překvapilo, protože v přípravě jsme tolik branek nedostávali. Dělali jsme chyby, které jsme předtím nedělali. Soupeř všechny chyby trestal.

František Urban (kouč Iuventy Michalovce): „Na zápas jsme se hodně těšili. Po dlouhé přípravě jsme chtěli odehrát mistrovský zápas. Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale pak jsme to rozhodli. Těší mě, že jsme udrželi koncentraci celých šedesát minut. Tak výrazné vítězství jsem nečekal. Musíme ale zůstat na zemi, sezona bude dlouhá."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 22:36 (13:21). Branky: Mýlková 4, Marčíková 3, Rechtorisová 3, Konečná 2, Šviráková 2, Polášková 2, Adámková 2, Kostelná 2, Minarčíková 1 - Levčenková 10, Chrenová 4, Peredyryjová 4, Holešová 3, Habánková 3, Schusterová 3, Wolingerová 3, Dubovcová 3,  Lafuenteová 1, Bajčiová 1, Kišíková 1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 3/2:3/3. Vyloučení 3:2. Diváci: 326.