Těsná porážka. Poruba úvodní semifinále s Mostem prohrála

30.4.2016, 19:07

Házenkářky DHC Sokol Poruba vstup do letošního play-off nezvládly, když v sobotu v domácím prostředí prohrály po velkém dramatu s mistrovským Mostem 20:21. (6:11) a ocitly se tak na pokraji vyřazení. Série hraná na dva vítězné zápasy se nyní stěhuje do Mostu, kde se bude hrát v sobotu případně v neděli.

Poruba vstoupila do utkání dobře, Most nepustila ke kloudné střele a dvakrát šla do vedení. Pak ovšem přišlo hluché místo mezi 7. až 20. minutou první půle, kdy se Sokolky nedokázaly prosadit proti dobře organizované obraně Mostu v čele s brankářkou Müllnerovou. Baník otočil skóre z 1:2 na 8:2 a neustále si držel bezpečný náskok, který se vyšplhal až na sedmibrankový. O střelbu branek se za Most staraly především Súkenníková s Růčkovou. Před poločasem domácí házenkářky zabraly, dvě trefy Rechtorisové a podstřel Chovancové znamenaly stažení náskoku Severočešek na rozdíl pěti branek.

Ve druhé půli byla Poruba jako polita živou vodou. Ostravanky se zakously do soupeřek hned od úvodních vteřin a náskok Mostu se ztenčoval. Šest minut před koncem Kostelná srovnala a vypadalo to, že Poruba dotáhne obrat k dokonalosti. Jenže Most prokázal zkušenost, přidal tři branky a opět měl náskok na své straně. Tomašechová ještě brankou z trháku snížila 45 vteřin před koncem na rozdíl jediného gólu, ale Mostečanky nejtěsnější náskok ubránily. Baník si vybojoval úvodní vítězství v sérii a na domácí palubovce může rozhodnout. Poruba ovšem ukázala, že je minimálně stejně kvalitním celkem a série je ještě hodně otevřená.

Ohlasy trenérů po utkání:

Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba): "Jsem rád, že jsme konečně hráli ve druhém poločase házenou, jakou se chceme prezentovat. Zápas jsme zdramatizovali a ještě v posledním útoku jsme měli šanci na remízu. Nevyšlo nám to, ale jednoznačně jsme ukázali, že šance, které si vypracujeme a proměníme je, tak můžeme porazit každého. Ať je to Most nebo kdokoliv jiný a děvčata to snad pochopily. Musíme další zápas vyhrát, nic jiného nám nezbývá a já doufám ve čtyři stejné druhé poločasy, které jsme dnes předvedli."

Peter Dávid (DHK Baník Most): "Zažili jsme neskutečně dramatické utkání, kompliment pro oba týmy. Soupeř se ve druhém poločase vrátil do utkání, nikdy se v zápase nevzal. Věřili své síle a náš fantastický první poločas během nějakých dvanácti minut vygumovali. V závěru rozhodlo jednoznačně naše štěstí, ale pokud vedeme necelé dvě minuty před koncem o tři branky, měli bychom to trochu lépe ukočírovat. Udělali jsme ovšem dvě technické chyby a soupeř je využil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a po trapasech doma s Michalovcemi a na Slavii jsme potřebovali velký úspěch a ten se dostavil. A pokud chce Ján zažít v Mostě čtyři druhé poločasy, tak já c hci zase dva první poločasy."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 20:21 (6:11)

Branky: Marčíková 7/3, Kostelná 5, Minarčíková 3, Rechtorisová 2, Chovancová, Mýlková a Tomašechová po 1 - Růčková 7, Szarková 6/3, Súkenníková 3, Borovská 2, Chmelařová, Martinková a Matoušková po 1. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Žluté karty: 3:4. Vyloučení: 1:5. 150 diváků

Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková - Varmužová, Mýlková, Konečná, Ryšánková, Tomašechová, Maiwaelderová, Očadlíková, Šviráková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

Most: Bezpalcová, Smolová, Müllnerová - Matoušková, K. Dvořáková, Mičiníková, Borovská, Gakidová, Jeřábková, Martinková, Chmelařová, Szarková, Súkenníková, Schererová, Růčková. Trenér: Peter Dávid