Házenkářky Poruby na závěr Interligy zdolaly Plzeň

23.4.2016, 19:24

Házenkářky DHC Sokol Poruba zakončily své vystoupení v mezinárodní Interlize přesvědčivou výhrou nad Plzní, kterou v sobotu doma zdolaly jasně 34:16 (18:9). Svěřenkyně trenéra Jana Beňadika už předtím věděly, že obsadí čtvrtou pozici. Už v sobotu 30. dubna přivítají v úvodním semifinále play-off v domácím prostředí Most.

Domácí DHC se zakouslo do soupeře z Plzně hned od první minuty a bylo vidět, že svěřenkyně trenéra Beňadíka chtějí odčinit nepřesvědčivé výsledky z poslední doby. Rychlé vedení 5:0 tým uklidnilo a během prvního poločasu si domácí házenkářky vybudovaly až devítibrankový náskok, se kterým šly v poločase do šaten.

Také ve druhém poločase měly navrch Ostravanky, jenž si zkoušely i některé herní varianty a v brance se vystřídaly všechny tři brankářky - Doláková, Roháčková i Mučková. Poruba nakonec zvítězila o šestnáct branek a dobře se naladila na semifinále. Oslabená Plzeň, jenž dorazila do Ostravy jen v jedenácti hráčkách a navíc z toho byly tři gólmanky, končí v tabulce WHIL v premiérové sezoně poslední.
Poruba jde tedy do českého play off ze třetí pozice a v sobotu 30.dubna se na domácí palubovce utkání s Baníkem Most. Odveta se hraje o týden později na severu Čech, stejně tak případné třetí rozhodující utkání.

Ohlasy trenérů po utkání:
Libuše Škvařilová (Plzeň):
„K našemu výkonu bych řekla, že jsme přijeli ke špičkovému týmu a od toho se to všechno odvíjelo. Vzhledem k našemu postavení v tabulce a ještě okleštěné sestavě, kdy jsme měli čtyři hráčky pracující, výsledek odpovídá přesně tomu, s čím jsme sem přijeli. Asi jsme mohli jen zabojovat, ale mohli jsme na druhou stranu zabojovat i více. Soupeři k vítězství gratuluji a je třeba říci, že je to jiný level, než my."
Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba): „Jsem spokojený s výsledkem i výkonem týmu. Předvedli jsme zodpovědný výkon celých šedesát minut. Děvčata tedy musím pochválit a budeme dobře naladění na play off."
DHC Sokol Poruba - HC Plzeň 34:16 (18:9)
Branky:
Šviráková a Minarčíková po 7, Chovancová 4, Konečná, Rechtorisová, Tomašechová, Marčíková a Kostelná po 3, Ryšánková 2 - Drozdová 7, Pešičková 4, Rumlová 2, Václavíková, Ketnerová a Vaňková po 1. Rozhodčí: Pavel Pluhař, Tomáš Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 2:4. 126 diváků.
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková - Varmužová, Mýlková, Konečná, Ryšánková, Tomašechová, Očadlíková, Šviráková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Ritzová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

HC Plzeň: Dresslerová, Boháčková, Vidršperková - Pešičková, Rumlová, Drozdová, Škopková, Václavíková, Ketnerová, Vaňková, Roubalová. Trenér: Libuše Škvařilová.

DHC Sokol Poruba - HC Plzeň 34:16 (18:9). Branky: Šviráková 7/2, Minarčíková 7, Chovancová 4 - Drozdová 5.