Poruba slaví čtvrtou výhru. Deklasovala doma Písek

29.1.2011, 18:37

Povedlo se! Házenkářky DHC Sokol Poruba porazily v sobotním utkání mezinárodní Interligy celek Písku  39:25 (14:11) připsaly si do tabulky čtvrté vítězství.

Poruba se proti Písku doopravdy vytáhla a držela zápas od samého úvodu pevně v rukách. Už v poločase vedla Poruba rozdílem tří branek a o své zcela zasloužené výhře rozhodly svěřenkyně trenéra Aleše Chrastiny hned po přestávce. Úvodní desetiminutovku totiž domácí házenkářky vyhrály 8:2 a  jasně kráčely za zcela zaslouženým vítěztsvím. Ve druhém poločase se začaly prosazovat takřka všechny hráčky a náskok narůstal až na deset bodů.

Písek v Polance totálně zklamal a na žádný odpor se nezmohl. V závěru si ostravské házenkářky poprvé v sezoně užívaly jasně se vyvíjející zápas a diváky bavily i nádhernými akcemi. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění dvou píseckých hráček Káplové a Borovské, přičemž ani jedna střetnutí nedohrála.

Kouč Písku Jan Salač byl po utkání hodně zklamaný. „Domácímu družstvu gratuluji k vítězství. To, že nás zde nebude čekat jednoduché utkání, jsme věděli. Přijeli jsme sem bez Lucie Vyhnalové a během zápasu se nám zranila Míša Borovská. Prohráli jsme, ale utkání nevypadalo, že by měl být rozdíl deseti gólů. Závěr už vypadal jako exhibice. Ve druhém poločase se ještě děvčata snažila hrát, ale poté jsme dostali okamžitě dvě branky, které nás rozložily. Holky hrály v křeči, nedařilo se jim a dělaly technické chyby. Po zraněních nám chybí dvě úderné spojky, s čímž se budeme vyrovnávat obtížně. Taky jsme dnes hráli dvakrát ve čtyřech a to se pak s výsledkem moc udělat nedá," zakončil komentář roztrpčeně Salač.

Kouč domácího Sokola Poruba Aleš Chrastina měl naopak mnoho důvodů ke spokojenosti. „Dnešní dva body jsou podložené výborným výkonem celého týmu. Zvláště v obraně jsme fungovali precizně a Písek, v době, kdy byl ještě v plné síle, nás dlouhodobě nepřehrál. Co prošlo za naši obranu, pochytala Markéta Doláková a v závěru Lenka Roháčková. Výsledek mohl být výraznější už v prvním poločase, kde jsme, možná z přemíry snahy, ztratili pár balonů. Šance jsme měli, ale bohužel jsme je nedotáhli do konce. Toho, že jsme v dobrém výkonu pokračovali i v poločase druhém si velmi cením. Děvčatům dnes patří obrovská pochvala za bojovnost a předvedený výkon. Konečně jsme vyhráli výraznějším rozdílem a já doufám, že to nebylo naposledy," dodal Chrastina.

DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 39:25 (14:11)

Branky: Hrbková 10/3, Richvalská 10/3, Adámková 4, Oroszová 4, Tomečková 3, Mališová 2, Mrózková 2, Selucká 2, Mýlková 1, Lešková 1 - Luzumová 9/2, Dvořáková 4, Salačová 3, Stellnerová 3, Krovská 3, Borovská 2, Janoušková 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 2:4. Sedmimetrové hody: 7/6 - 2/2. Diváci: 350.

Sled branek: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 9:6, 9:8, 11:8, 11:9, 12:9, 12:10, 13:10, 13:11, 17:11, 17:12, 19:12, 19:13, 22:13, 22:14, 24:14, 25:14, 25:15, 25:16, 27:16, 27:17, 28:17, 28:18, 30:18, 30:19, 32:19, 32:20, 34:20, 34:22, 36:22, 36:24, 38:24, 38:25, 39:25

Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) - Richvalská, Hrbková, Adámková, Selucká, Tomečková, Mrózková - Mýlková, Lešková, Mališová, Oroszová, Šimečková.

Písek: Skálová (Káplová, Vařečková) - Krovská, Luzumová, Stellnerová, Borovská, Dvořáková, Vrablová - Malá, Salačová, Rusfelová, Janoušková, Veselá.