Finále Českého poháru vyznělo pro Most, Poruba opět druhá

23.3.2016, 20:18

Ani čtvrtý pokus nevyšel. Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály v domácím prostředí středeční finále Českého poháru, když nestačily na celek Mostu. Obhájce zisku trofeje rozhodl o své zasloužené výhře 27:19 (14:8) už v prvním poločase, kdy si vybudoval rozhodující náskok. Most získal triumf potřetí za sebou.

Poruba do utkání nasadila i Lucii Uhrákovou, která odehrála první mistrovský zápas po roce a půl, kdy byla na mateřské dovolené. Domácí házenkářky taky do utkání lépe vstoupily, ale Most ve 12. minutě za stavu 3:5 zastavil jejich nápor oddechovým časem a zakrátko získal vedení. Domácímu týmu naopak time-out nepomohl a mostecký náskok do poločasu vystoupal až na šest branek.

Do druhé půle sice vstoupila dvěma góly Poruba, ale mostecké hráčky žádné drama nepřipustily. Soupeře nakonec zdolaly téměř stejným výsledkem jako v pohárovém finále před dvěma lety, tehdy dala Poruba o gól méně.

Hlasy trenérů:
Peter Dávid (DHK Baník Most):
"Jsme za výhru šťastní. Cestovali jsme sem poučeni z lednového interligového utkání, které jsme zremizovali a nepotvrdili jsme roli mírného papírového favorita. Tím jsme byli i dnes. Zápas rozhodla fáze mezi 15. a 20. minutou, kdy jsme odskočili na tři nebo čtyři góly a následný sprint do poločasu. Tam jsme získali náskok šesti branek. Po přestávce to bylo už jen o tom, zda se Poruba dokáže vrátit do utkání. Zápas se pak zlomil v desetiminuotvce, kdy snad deset minut nepadl gól. Vyhráli jsme hlavně proto, že jsme se mohli opřít o skvělou agresivní obranu a výkon brankářky Müllnerové. Jsme rádi, že jsme vyhráli, tlak v Mostu je velký. Zápasy mezi těmito týmy mají úroveň a já věřím, že se ještě v sezoně v play-off potkáme."

Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba): "Rozhodly dvě pasáže, nedali jsme své šance a soupeř nás trestal z trháků v první půli. Pak jsme dali i hodně tyček a spoustu šancí pochytala i Dominika Müllnerová. Být to trošku jinak a mít kousek štěstí v té pasáži šesti až sedmi minut druhé půle bez branky, možná by to vypadalo jinak. Závěr zápasu už byla frustrace z naší strany. Hosté byli lepší než my a zasloužili si vyhrát. Ohledně nasazení Lucie Uhrákové nás donutily zdravotní problémy několika hráček. Průběžně začínala s tréninkem asi deset dní před zápasem, chodila do posilovny a pak odehrála modelovaný zápas s dorostenci v Zubří. O tom, zda bude hrát i v dalších zápasech, se rozhodneme podle toho, jak se bude cítit."

Finále Českého poháru
DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 19:27 (8:14). Branky:
Marčíková 5, Ryšánková 3, Šviráková 3, Tomašechová 2, Kostelná 2, Minarčíková 2, Uhráková 1, Rechtorisová 1 - Jeřábková 6, Szarková 6, Súkeníková 5, Růčková 4, Chmelařová 2, Gakidová 1, Mičiníková 1, Schererová 1, Martinková 1. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmičky: 5/5:3/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 400.