Aktuality A-tým

To bylo drama! Poruba doma remizovala s Michalovcemi

27.2.2016, 20:17

V neskutečné drama se změnil sobotní interligový šlágr v Ostravě, kde domácí Poruba nakonec remizovala s Michalovcemi 25:25 (8:12). A to ostravské házenkářky v průběhu utkání prohrávaly dvakrát o pět branek!

Michalovce si daly veliký pozor, aby nezaspaly, jako na pražské Slavii, úvod utkání, což se jim podařilo. Poruba držela nerozhodný stav jen v úvodní desetiminutovce, pak si velmi dobře hrající hostující celek začal budovat náskok. Ten do poločasu narostl na rozdíl čtyř branek.

Po přestávce šel ale výkon domácího celku nahoru, a to hlavně v útočné fázi. Poruba sice prohrávala v 41. minutě 16:21, ale díky nesmírné bojovnosti se dokázala do utkání vrátit a nakonec i získat nesmírně cenný bod.

V závěru utkání se navíc prosazovaly i sváteční střelkyně, kdy důležité branky vstřelily třeba Varmužová nebo Chovancová. Po faulech na druhou jmenovanou měl domácí celek dvakrát výhodu sedmimetrového hodu.

V samotném závěru šanci měl ostravský celek dokonce možnost vstřelit vítězný gól, když ale Marčíková z těžkého úhlu svůj náskok neproměnila. I tak ale ostravští fanoušci vyprovodili domácí tým do šaten bouřlivým potleskem.

Hlasy trenérů:
František Urban (Michalovce):
"První poločas byl z naší strany fajn, kdy nám fungovala hlavně obrana. Po přestávce jsme se ale právě v obraně dopouštěli hodně faulů. A některá vyloučení byla naprosto zbytečná. Bod jsme v Ostravě ztratili, protože jsme až na úvod utkání pořád vedli. A dvakrát dokonce rozdílem pěti branek. Poprvé v sezoně nám nezachytaly brankářky. Po většině zápasů jsem je chválil, dnes to udělat nemohu. Zápas Šaľa - Slavia skončil remízou, takže to tam ten nahoře asi tak chtěl. Diváci viděli velmi dobrý a dramatický zápas, který se musel líbit."

Jan Beňadik (Poruba): "Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, ale po 15. minutě jsme ze hry vypadli a v útoku dělali školácké chyby. Moc si cením toho, že jsme po přestávce takhle zabojovali a dokázali dotáhnout zápas do remízového konce. V poslední minutě jsme mohli ještě rozhodnout, ale to už by asi bylo k průběhu utkání moc. Tým ukázal velkou vnitřní sílu, když dvakrát prohrával o pět branek a nezabalil to. Ve druhém poločase jsme dali Michalovcím 17 branek, což je super číslo. Mám samozřejmě radost z toho, že se v závěru prosazovaly holky z lavičky (Varmužová, Chovancová). Tak by to mělo být, když se některým hráčkám, které třeba táhly předešlé zápasy, tolik nedaří. Nikol Varmužová měla dobré momenty i v obraně. Terku Chovancovou je třeba taky pochválit, ale spíše bych zase vyzdvihl kolektivní výkon."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 25:25 (8:12). Branky: Marčíková 8/2, Ryšánková 5, Kostelná 3, Tomašechová 2, Šviráková 2/1, Rechtoriová 2, Varmužová 1, Minarčíková 1, Chovancová 1 - Fiľková-Trehubová 9/3, Perederiy 7, Chernová 3, Wolingerová 3, Habánková 2, Holešová 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 4/3:3/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 347.
Sled branek: 5.: 3:3, 10.: 4:4, 15.: 5:6, 20.: 6:8, 25.: 7:12. 35.:11:14, 40.: 13:16, 45.: 15:18, 50.: 18:21, 55.: 22:23.