Aktuality A-tým

Repríza českého finále Poruba - Most skončila remízou

30.1.2016, 19:50

Dramatický šlágr 16. kola mezinárodní Interligy mezi DHC Sokol Poruba a DHK Baník Most skončil remízou 27:27 (11:11). Šťastnější a spokojenější byly nakonec asi domácí házenkářky, protože remízu zachraňovala sedm vteřin před koncem proměněnou sedmičkou Šárka Marčíková.

Repríza loňského českého finále svou úrovní opět nezklamala a fanoušci viděli velmi dobrý a dramatický zápas. V prvním poločase v něm kralovaly dobré obrany a gólmanky. Porubská Doláková i hostující Müllnerová si připsaly několik skvělých zákroků. Most měl v prvním poločase mírně navrch a vytvořil si v jeho průběhu dvakrát čtyřbrankový náskok (6:2, 7:3). Bojovně naladěný domácí celek ale ještě do přestávky skóre dokázal srovnat, když nejprve vyrovnal na 8:8 a pak ještě dokázal srovnat skóre z 9:11 na 11:11. Domácí Mýlková se přitom prosadila v poslední vteřině prvního poločasu.
Ve druhém poločase se sice v úvodu dostala Poruba do vedení, ale pak byl opět o krok vepředu Most. Zápas se lámal deset minut před koncem, kdy domácí celek udělal několik zbytečných technických chyb a hostující celek si vytvořil zase tříbrankový náskok.
Poruba se ale opět nevzdávala a dokázala zápas zdramatizovat. Dvě minuty před koncem vedl Most ještě o dva góly, ale nakonec si výhru z Ostravy neodvezl. V samotném závěru totiž sedm vteřin před koncem vyrovnala ze sedmimetrového hodu Šárka Marčíková.

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 27:27 (11:11). Branky: Marčíková 7/5, Rechtorisová 5, Minarčíková 4, Ryšánková 3, Kostelná 2, Tomašechová 2, Šviráková 2, Mýlková 1, Očadliková 1 - Růčková 6, Jeřábková 5, Martinková 5, Szarková 4, Súkeniková 3, Matoušková 2, Dvořáková 1, Schererová 1. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 8/6:3/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 300.

Sled utkání: 5. minuta: 1:0, 10.: 2:4, 15.: 3:6, 20.: 6:8, 25.: 8:8, 35.: 13:13, 40.: 17:17, 45.: 18:19, 50.: 19:21, 55.: 23:25.

Hlasy trenérů:
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba):
„S remízou asi není spokojený nikdo, protože v konečném účtování soutěže nic neřeší. Oba celky chtěly zápas vyhrát, což bylo í znát. Mrzí mě, že jsme v závěru po dvou technických chybách dovolili Mostu zase odskočit na rozdíl dvou branek. Nakonec jsme tedy asi více rádi za ten bod. Pokud chceme v Interlize získat medaili, tak už musíme prakticky všechny zápasy vyhrát. Z našeho pohledu se to bude lámat v duelech na Slavii a doma s Michalovcemi."
Peter Dávid (DHK Baník Most): „Závěr zápasu jsme nezvládli. Ani nevím, zda je konečný výsledek spravedlivý. Musím si to v hlavě teprve zpracovat. Poruba ale zvládla zápas lépe, my jsme měli v utkání úplně jiné cíle a chtěli jsme hrát jinak."