Házenkářky Poruby mají pátou výhru. V Polance porazily Zlín

17.10.2015, 19:47

Ani změna prostředí je nezastavila. Házenkářky DHC Sokol Poruba porazily v 6. kole Interligy Zlín 26:22 (14:9) a navázaly tak na povedený úvod sezony.

Hostující hráčky držely v úvodních minutách s domácími favoritkami krok a vyrovnaný stav. Až v osmé minutě se Porubě poprvé povedlo utéct na tříbrankový rozdíl, který v dalších okamžicích navýšili na pět gólů. A ten udržely až do přestávky.

Definitivně o své vítězství Ostravanky rozhodly na začátku druhé půle. Během úvodní čtvrthodiny si totiž přesnou střelbou vybojovaly náskok deseti branek (22:12), a byť od té chvíle byl lepší Zlín, už jen korigoval na konečných 26:22 pro Porubu.

„K zaslouženému vítězství domácím gratuluji. Na začátku to od nás byl trochu ustrašený výkon a nedávali jsme šance, díky čemuž se soupeř dostal do náskoku," řekl kouč Zlína Peter Sabatka.

„Je ale k naší cti, že jsme zápas nezabalili, posledních patnáct minut vyhráli 10:4 a odehráli ho v určité kvalitě," dodal Sabatka.

Právě za závěrečnou čtvrthodinku byl na své hráčky naštvaný trenér Poruby Jan Beňadik.

„Zlín se ukázal jako nejlepší protivník, který tady letos přijel. Prvních čtyřicet minut bylo v pohodě, ale poté jsme se možná uspokojili. Snížení si Zlín zasloužil. Jsem rád za dobrou hru pivotek, ale je tu i mnoho věcí k poučení," zhodnotil zápas Beňadik.

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 26:22 (14:9)
Branky:
Ryšánková 8/1, Marčíková 5/2, Rechtorisová 4, Chovancová 3, Kostelná 3, Konečná 2, Tomašechová 1 - Brzósková 5/1, Kamenářová 5, Dufková 3, Kříčková 2, Novotná 1, Sobieská 2, Nygrýnová 2/1, Drotárová 1, Kolářová 1. ŽK: Mýlková, Rechtorisová, Ryšánková - Drotárová, Dufková. Vyloučení: 3:1.