Poruba potvrdila roli favorita. Po Prešovu doma zdolala i Písek

12.9.2015, 19:29

Házenkářky Poruby půjdou do reprízy loňského finále v Mostu (sobota 19. září) dobře naladěny. Na úvod Interligy totiž v domácím prostředí splnily roli favoritek, když jasně přehrály Prešov 36:18 (19:7) a v sobotu i Písek 39:20 (20:10).

Také druhý zápas Poruby v Interlize se změnil podle očekávání v jednostrannou záležitost domácího týmu, který měl utkání podle očekávání jasně pod kontrolou. Písek poprvé skóroval až v 10. minutě, kdy Svobodová snížila na 1:7. Ostravský kouč Jan Beňadik už v průběhu prvního poločasu prostřídal sestavu, přesto domácí celek nadále zvyšoval svůj náskok.
Ve druhém poločase domácí celek nepolevil a nadále zvyšoval svůj náskok. Na palubovce se navíc představily všechny hráčky z lavičky včetně třetí gólmanky Mučkové, která si za velkého aplausu diváků připsala první úspěšné zákroky v mezinárodní Interlize.

Hlasy trenérů:
Ondřej Václavek (Písek):
Poruba vyhrála naprosto zaslouženě a prostě proti nám potvrdila svou kvalitu. My stavíme nový tým a bude nám ještě nějaký čas trvat než se sehrajeme a vše si sedne. Dneska jsme udělali 28 technických chyb, což je moc. V minulém kole jich bylo proti nováčkovi z Plzně jen devět. Ten nárůst je logický hlavně kvůli obraně Poruby, která je velice dobrá a kvalitní. Pozitivně se dívám na výkon naší gólmanky Chalušové, která pochytala hodně střel a její úspěšnost se pohybovala na třiceti procentech. I proti Porubě ale byly v naší hře vidět pokroky. Jsem rád za tento zápas na palubovce Poruby, který nám ukázal, kde se můžeme v soutěži pohybovat. My můžeme pomýšlet na bodový zisk proti Prešovu, Plzni, možná Zlínu a Olomouci. Zápasy proti Porubě, Mostu, Michalovcím a asi Slavii budou pro nás velkou školou. To jsou kluby, které jsou výkonnostně někde jinde.
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): Jsem rád, že jsme vstup do Interligy zvládli a oba domácí zápasy s papírově slabšími soupeři zvládli. Čtyřicet minut bylo z naší strany koncentrovaných, pak šel náš výkon dolů. Byly tam věci, které se mi nelíbily a za týden v Mostu by se nám mohly krutě vymstít. Na druhé straně z našeho týmu je cítit, jak moc se na příští zápas těší. Právě tam chceme zúročit dřinu z letní přípravy. Na reprízu loňského finále se všichni z klubu těšíme a věříme, to bude zase velký házenkářský svátek.

DHC Sokol Písek - Sokol Písek 39:20 (20:10). Branky: Marčíková 7, Ryšánková 7, Rechtorisová 6, Kostelná 4, Šviráková 4, Ritzová 3, Očadlíková 3, Mýlková 2, Minarčíková 2, Maiwaelderová 1 - Borová 4, Svobodová 3, Kovářová 3, Talafousvoá 3, Líbalová 3, Kozáková 1, Rusfelová 1, Benešová 1, Kalčíková 1. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmičky: 4/4:1/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 153.