Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby prohrály s ruským celkem Lada Togliatti

26.8.2015, 20:24

Házenkářky Poruby prohrály středeční přípravný zápas s ruským klubem Lada Togliatti 26:33 (13:15). O osudu utkání se rozhodlo v polovině druhého poločasu, kdy si ruský celek vytvořil rozhodující náskok.

Ještě v 40. minutě prohrávala Poruba o branku 17:18. Pak ale ostravský celek zaznamenal herní výpadek, když osm minut neskóroval. „A Rusky vyhrály tuto pasáž 7:0. Tam jsme zápas ztratili," uvedl kouč Poruby Jan Beňadik.

Ze zápasu měl ale velmi dobrý pocit. „Navázali jsme na naše poslední výkony z turnaje v Ostravě. Střetli jsme se s jasně nejsilnějším soupeřem v průběhu letní přípravy. A mě moc těší, že jsme až na dvě hluché pasáže byli Ruskám vyrovnaným protivníkem. Cením si toho, že jsme se po horším vstupu dokázali vrátit do utkání a do 40. minuty byl stav otevřený. I holky mi po zápase potvrdily, že s lepším celkem jsme ještě nehrály. Opět se ukázalo, jak důležité pro nás tyhle zápasy se špičkovými zahraničními soupeři jsou. Právě v nich jdou nejvíce vidět rezervy, které ještě v naší hře jsou. Byl to v každém případě jeden z vrcholů letní přípravy," uvedl Beňadik, jehož tým přípravu zakončí nedělním dvojutkání s rakouským Hypem.

DHC Sokol Poruba - Lada Togliatti 26:33 (13:15). Branky Poruby: Rechtorisová 4, Marčíková 4, Ryšánková 4, Kostelná 3, Očadlíková 3, Šviráková 3, Mýlková 2, Minarčíková 2, Maiwaelderová 1.