Aktuality A-tým

Libor Adámek v Deníku: Na holky jsem hrdý!

16.1.2011, 19:32

Manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek poskytl Deníku rozhovor před druhou polovinou Interligy. Rozhovor, který vyšel tuto sobotu, přinášíme v plném znění.

Ostrava - Házenkářky DHC Sokol Poruba vstoupí dnešním domácím zápasem se Zlínem do druhé poloviny sezony, která by měla vyvrcholit kýženou záchranou v mezinárodní Interlize.
Manažer týmu Libor Adámek (na snímku Pavla Sonnka) věří, že ostravské házenkářky vytyčený cíl splní a navážou na své podzimní solidní výkony. „Do druhé poloviny soutěže jdeme s pokorou a hlavně s tím, abychom se udrželi. K tomu musíme zvládat domácí zápasy s českými celky, které zřejmě nemine boj o udržení. Až na Most hrajeme všechny tyto duely doma, což by mohla být výhoda," uvedl Adámek.
Které týmy si to podle vás rozdají o záchranu?
Podle mě se boj o záchranu bude týkat Mostu, Jindřichova Hradce, Poruby, Olomouce a Písku. Pevně věřím, že klíčové zápasy zvládneme.
Třeba Most ale v přestávce výrazně posílil, když z Bratislavy získal velkou slovenskou hvězdu Petru Beňuškovou. Co jste tomuto přestupu říkal?
Klobouk dolů, co se Mostu povedlo. O tom přestupu jsem vůbec nevěděl. Až když k němu došlo, tak jsem přemýšlel, jak se jim to podařilo. Most využil toho, že tým vede Slovák Tomáš Kuťka, který hrál v transferu podstatnou roli. Klidně můžu říct, že bych byl rád, kdybych to jednou uměl udělat jako Most.
Poruba o posílení neuvažuje?
Jednáme ještě o příchodu spojky a jednoho křídla. Měli jsme eminentní zájem o setrvání Šárky Marčíkové, která se ale musela vrátit do mateřského Zlína.
Vašemu týmu citelně scházejí branky Barbory Mýlkové, která sice nastupuje, ale kvůli problémům s ramenem nemůže viditelně hrát naplno. Jak se na její situaci díváte?
Na to mám dva pohledy, jeden je lidský a pak z pozice manažera. Mě bolí u srdce, když vidím, jak Barboru zápasy bolí. Všichni vidíme, že to není ono. Proto si myslím, že by bylo pro Barboru lepší, kdyby sezonu ukončila a rameno doléčila. Ale s trenérem se domluvila, že bude hrát. Jejich dohodu ctím.
Jak jste spokojený s výsledky Poruby v Interlize?
Mě těší, že neděláme ostudu. Až na zápas ve Veselí jsme nedostali žádný velký výprask, což má svou váhu. Na nováčka hrajeme v lize důstojnou roli, i když jsme některé dobře rozehrané zápasy třeba i zbytečně ztratili. Pokud by se nyní dělala anketa mezi kluby, tak by z ní vyznělo, že rozšíření Interlize prospělo. A to nás určitě všechny v Porubě těší.
Co musíte v druhé polovině soutěže zlepšit?
Toho je doopravdy hodně. Chyby, které děláme, se nám nedaří - a já nevím proč - stále odstranit. Spokojeni nemůžeme být s hrou obrany, která se sice po příchodech Selucké a Hrbkové zvedla, ale stále to není ono. Pak jsou tady naše katastrofální přesilovky, které jsou pro nás spíše trestem než výhodou. Vždyť my ani jednu početní výhodu nevyhráli a maximálně jsme uhráli remízu. Holky vůbec neví, co v nich mají hrát.
Po kterém zápase jste byl na tým nejvíce hrdý?
Já jsem na něj hrdý po každém utkání, protože to je pořád jen sport. Jednou se vám zápas povede více, jindy méně.
Přesto kdybyste musel jeden vybrat?
Tak to byl asi výkon v prvním poločase utkání v Jindřichově Hradci, který byl na podzim klíčový. Holky zvládly důležitost zápasu a od první minuty na palubovce jasně kralovaly. Nenechaly se zastrašit brutální hrou soupeře a zaslouženě vyhrály. To se mi domů do Ostravy jelo hodně zvesela. (au)

Deník - 15. listopadu 2011.

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma JC Trans Quatrro Fitness Ianderson 2Profile Pekárna Bárta

MOL Liga 2020/2021

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Baník Most4400148:888
2.Iuventa Michalovce220052:444
3.Sokol Písek320183:684
4.DHC Slavia Praha320197:844
5.DHK Zora Olomouc320178:674
6.HK Slovan Duslo Šaľa311178:823
7.ŠŠK Prešov110037:272
8.DHC Sokol Poruba310267:752
9.HC DAC Dunajská Streda201150:531
10.Handball PSG Zlín300377:1040
11.HK Hodonín300361:1050
12.DHC Plzeň200235:600

Nejlepší střelkyně