K obratu zavelela seznačními zákroky Markéta Doláková

15.1.2011, 21:24

K velkému obratu zavelela v závěru utkání gólmanka Markéta Doláková, která od stavu 19:25 nepustila za svá záda ani jeden míč!

Poruba má za sebou první a napínavý zápas roku 2011. Jak byste jej zhodnotila?

Na začátek roku je to dobrý výsledek. Průběh byl nahoru dolů a my měly několik šancí, které se nepodařilo proměnit. Škoda, že se nám nepovedlo urvat dva body. Zlín byl dneska k poražení, ale nakonec musíme ten výsledek brát.

Skóre bylo opravdu jak na houpačce. Na začátku druhého poločasu jste vedly, poté zase prohrávaly o šest gólu a nakonec dovedly utkání k remíze. Čím to?

Kdo vyhraje, bylo stále otevřené. Chvíli vedly ony, poté zase my. Prohrávaly jsme v závěru už o šest branek a vyhecovaly se k tomu, abychom jim výhru nenechaly. Bojovností jsme šli tomu štěstí naproti.

Věřila jste ještě, že je obrat možný?

Já věřím do poslední vteřiny. (úsměv)

Hodně vašich šancí zůstalo neproměněných. Není slabé produktivity škoda?

To byly vyložené šance, které jsme měly hlavně v prvním poločase. Ve druhém potom přišlo několik tyček, které nám ztížily situaci, protože jsme se nemohly utrhnout do vedení.

Jak moc byl pro vás zápas plný náročných zákroků těžký fyzicky a psychicky?

Pro mě je to spíše náročné psychicky. Holky, na rozdíl ode mě, hodně běhají. Já se zase musím celou dobu soustředit. Ještě k tomu, když je průběh takto vyrovnaný.

Soutěž začala po měsíční přestávce. Jak probíhala příprava?

Příprava byla chvílemi hodně tvrdá. Mohla být ale ještě tvrdší.