Čtrnáctou výhru Poruby ve Zlíně režírovala Šárka Marčíková

11.3.2015, 18:50

V obrovské drama se šťastným koncem pro házenkářky DHC Sokol Poruba se změnila středeční předehrávka 19. kola mezinárodní Interligy ve Zlíně. Hvězdou utkání se stala zlínská odchovankyně v ostravských službách Šárka Marčíková, která se na vítězství podílela jedenácti góly.

Ostravské házenkářky si tak díky vítězství 27:26 (13:11), které bylo už čtrnácté v interligové sezoně, uchovaly reálnou naději na zisk medaile v mezinárodní soutěži. Navíc se dobře naladily před pátečním odjezdem do Francie k čtvrtfinálové odvetě Challenge Cupu s týmem Union Mios Biganos-Begles. V prvním zápase prohrála v sobotu Poruba doma 24:31.

Poruba byla v zápase dlouho lepším týmem a udržovala si mírný náskok. Bojovně naladěný Zlín ale vzdoroval a v průběhu druhého poločasu se dokázal v nejvydařenější pasáží utkání dostat do dvoubrankového vedení 19:17. Pak ale Poruba opět přidala a dokázal zápas strhnout na svou stranu, když v závěru hostující celek prodal nejen kvalitu, ale také zkušenosti.

Kouč Jan Beňadik byl rád hlavně za zisk dvou bodů. „Do utkání jsme vstoupili výborně, ale nedokázali jsme domácí celek zlomit. Chyběla nám k tomu větší agresivita v obraně, kterou jsme nedokázali udržet celých šedesát minut. Ani nám to moc nešlo v útoku. O to více si ale ceníme a vážíme vítězství, které je pro nás hodně důležité. A to z mnoha pohledů. Máme teď náročný program a každý vítězný zápas nás posouvá dále a dále," uvedl Beňadik.
Ocenil výkon Šárky Marčíkové. „Z dvanácti střel na branku dala jedenáct branek, to ani nepotřebuje další komentář. Byla skvělá," dodal Beňadik.

HC Zlín - DHC Sokol Poruba 26:27 (11:13). Branky Poruby: Marčíková 11, Šviráková 4, Adámková 3, Kostelná 3, Rechtorisová 2, Mýlková 2, Minarčíková 1, Tomašechová 1.