Házenkářky Poruby úvodní čtvrtfinále s Francouzkami nezvládly

7.3.2015, 20:24

Do posledního místečka zaplněná hala Sarezy házenkářky Poruby k vysněnému vítězství v úvodním čtvrtfinále Challenge Cupu s francouzským týmem Union Mios Biganos-Begles nedotlačila. Desátý celek francouzské ligy vyhrál v Ostravě 31:24 (16:13), odveta se hraje v neděli 15. března ve Francii.

Porubě vyšel vstup do utkání, kdy domácí házenkářky vedly 4:2 a 6:3. Pak Francouzky přidaly na důrazu a začaly trestat každou chybu domácího celku. V 15. minutě byl stav 7:7 a oba celky zahodily několik vyložených šancí. Biganos pak prokázal větší zkušenost a strhnul na svou stranu vedení a v závěru prvního poločasu vedl už 16:11.
Poruba ještě do přestávky ale dokázal dvěma góly snížit a mohla tak nadále pomýšlet na dobrý výsledek.
Po přestávce se obraz hry moc nezměnil. Domácí hráčky bojovaly a dokázaly se v průběhu dostat dokonce na rozdíl dvou branek. Pak ale vždy přišly buď zahozené šance, nebo zbytečné ztráty, které hostující celek dokázal potrestat. Porubě totálně nevyšel závěr utkání, který domácí celek prohrál 0:5.

Hlasy po utkání:
Markéta Doláková (brankářka Poruby):
„Nejvíce mě mrzí a štve konečný výsledek, který absolutně neodpovídá předvedené hře obou celků. Bohužel jsme v utkání udělaly strašně moc technických chyb, které soupeř dokázal potrestat. "

Jan Beňadik (trenér Poruby): „Za výkon, který jsme předvedli, jsme si zasloužili lepší výsledek. Porážka o sedm branek nás mrzí a je jasné, že nás čeká hodně složitá odveta. Ale pokusíme zmobilizovat všechny síly a uhrát ve Francii, co možná nejlepší výsledek. Samozřejmě to říkám s vědomím, že respektujeme sílu soupeře, který ji v Ostravě jasně ukázal. Ale pokusíme se tam vyhrát, loni se nám před odvetou ve švédském Hööru taky moc nevěřilo a my tam vyhráli. Mrzí mě, jak jsme nezvládly dvě přesilové hry ve druhém poločase. Hlavně pak v samotném závěru utkání, kdy nám hostující celek gólově odskočil. Zápas nám ukázal nedostatky i menší herní i taktickou vyspělost našich hráček v klíčových chvílích utkání. Udělali jsme 24 technických chyb, což je strašně moc. Byla to pro nás obrovská škola, soupeř byl zkušenější, vyzrálejší a má s těmito zápasy daleko více zkušeností."

Andreassen Stine Lund (hráčka Biganosu): „Já si myslím, že to je pro nás velmi dobrý výsledek. Myslím, že výhra o sedm branek je pro domácí celek moc krutá, ale my jsme za to samozřejmě moc rádi. Podle průběhu to klidně mohlo skončit o gól. Domácí hráčky zahodily hodně šancí nás velmi podržela gólmanka Julie Foggea. Poruba ale ukázala hru, která je úplně jiná než ve Francii."

Emanuel Mayonnad (trenér Biganos): "Věděli jsme, že má Poruba velmi dobrý celek, což se potvrdilo. Nešli jsme do utkání vyloženě jako favorité. Měli jsme i pořádný kus štěstí, protože konečné skóre je výrazné. Byli jsme trpěliví a dokázali jsme udržet i s malým počtem hráček vysoké tempo utkání."

DHC Sokol Poruba - Union Mios Biganos-Begles 31:24 (13:16). Branky: Adámková 5, Rechtorisová 4, Šviráková 4, Marčíková 4, Kostelná 3, Mýlková 2, Tomašechová 1, Minarčíková 1 - Leveque 7, Durand 5, Alberto 5, Maubon 4, Deville 3, Bulleux 3, Andreassen 2, Lachaud 1, Borg 1. Rozhodčí: Maria a Safia Bennani (Švédsko). Sedmičky: 1/0:4:4. Vyloučení: 3:3. Diváci 657.