Aktuality A-tým

Poruba generálku na čtvrfinále zvládla. Jasně zdolala Šaľu

4.3.2015, 19:21

Házenkářky DHC Sokol Poruba se dobře naladily na sobotní čtvrfinále Challende Cupu, ve kterém v Ostravě vyzvou francouzský Union Mios Biganos-Begles. V předehrávce 18. kola zdolaly doma slovenskou Šaľu, které v tabulce odskočily už na šest bodů.

Ostravské házenkářky vstoupily do utkání velmi dobře a už v úvodu si vytvořily dvoubrankový náskok. Postupem času se ale hra vyrovnal a Šaľa dokonce v závěru prvního poločasu srovnala na 11:11. V té chvíli hostující hráčky prožívaly asi nejvydařenější pasáž v střetnutí. Pak ale Poruba po důrazné domluvě trenéra Jana Beňadika zařadila vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly v závěru opět strhla na svou stranu.
Ve druhém poločase už ale na palubovce úřadoval jen domácí celek, který si díky důrazné obraně a pestrému útoku rychle vypracoval rozhodující náskok. Šaľa hlavně v obraně nestíhala a její gólová ztráta narůstala. V závěru utkání tak kouč Jan Beňadik mohl šetřit klíčové hráčky týmu, které už v sobotu čeká čtvrtfinále Challenge Cupu.

Rudolf Petrikovič (Duslo Šaľa): „Chci poblahopřát Porubě k hladkému vítězství. Domácí hráčky byly lepší v útočné i obranné činnosti. Nám se nepodařil vstup do utkání, pak jsme ale zvedli a vyrovnali. Ve druhém poločase se ale situace opakovala a domácí zápas rychle rozhodli."

Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): „Jsem spokojený s výkonem i výsledkem a věřím, že nám to vydrží do soboty, kdy nás čeká úvodní pohárový zápas. V utkání jsme byli dominantní a zaslouženě vyhráli."

DHC Sokol Poruba - HK Duslo Šaľa 31: 23 (14:12). Branky: Adámková 6, Šviráková 5, Kostelná 5, Minarčíková 3, Marčíková 3, Tomašechová 3, Mýlková 3, Rechtorisová 2, Varmužová 1 - Biziková Réka 5, Kertészová 4, Trochtová 4, Bizíková Boglárka 3, Demajová 2, Pócsíková 2, Kodajová 2, Rácková 1. Sedmičky: 5/3:1/0.