Házenkářky Poruby vyhrály v Bratislavě a slaví dvanáctou výhru

28.2.2015, 19:35

Potvrdily roli favoritek a připsaly si do interligové tabulky dvanácté vítězství. Házenkářky Poruby v sobotu podle očekávání vyhrály na palubovce poslední Bratislavy jasně 32:14 (16:10).

Svěřenkyně trenéra Jana Beňadika měly zápas jasně pod kontrolou a domácí celek držel s Porubou krok sotva patnáct minut (6:6). Pak už se na palubovce prosadila kvalita i zkušenost ostravského celku. Daleko lépe vyšel Porubě druhý poločas, kdy Bratislava vstřelila jen čtyři branky.

„Bylo to pro nás povinné vítězství, kdy jsme si hodně vyzkoušeli hru v oslabení. Naše vyloučení pramenily většinou z horšího pohybu. Ve druhém poločase jsme zlepšily koncentraci k utkání, což bylo znát na výsledku i na tom, že jsme dostali jen čtyři góly," hodnotil zápas kouč Jan Beňadik.

ŠKP Bratislava - DHC Sokol Poruba 14:32 (10:16). Branky Poruby: Kostelná 8, Varmužová 5, Adámková 4, Šviráková 4, Mýlková 2, Marčíková 2, Minarčíková 2, Chovancová 2, Tomašechová 2, Lešková 1.