Házenkářky Poruby vydřely vítězství nad Olomoucí

10.1.2015, 19:40

Sokolky v prvním utkání roku 2015 podle slov kouče Beňadíka utrpěly vítězství. Hostující Olomouc nakonec Poruba přehrála v poměru 27:25, ovšem vítězství se nerodilo lehce. Hanačky byly více než vyrovnanými soupeřkami.

V úvodu prvního poločasu šla do dvoubrankového trháku Poruba, jenže házenkářky Zory spustily brankostroj. Do desáté minuty stihly dát pět branek v řadě a rázem Olomouc vedla o čtyři zásahy. Porubanky ovšem zmobilizovaly síly a až do konce poločasu trpělivě umazávaly náskok soupeřek. Minutu před koncem poločasu se DHC podařilo dostat se do vedení a díky úspěšné sedmičce Švirákové šly svěřenkyně trenéra Beňadíka do kabin za dvoubrankového vedení.

I po přestávce to bylo vyrovnané utkání a dlouho se oba celky přetahovaly o vedení v zápase. Rozhodl nakonec samotný závěr. Poruba dokázala odskočit na rozdíl dvou zásahů a Hanačky na to již nestačily reagovat. DHC si připisuje vítězství, ovšem Zora se ukázala v dobrém stejně jako jedenáctibranková Růžičková.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Bělka (Olomouc): „Určitě bych chtěl poblahopřát domácím k vítězství. Z hlediska utkání byly dva klíčové momenty z našeho pohledu. Neproměněná sedmička v první půli a dvě střely, které nebyly celým objemem v brance. Tam bychom asi odskočili na více branek, abychom hráli více v klidu. Tím by domácí možná trochu znervózněli. Druhý klíčový moment byl spousta vyloučených hráček a je úplně jedno, jestli to byly fauly nebo nebyly. Byly to zkraty, kdy hráčka byla sama na brankovišti a přitom ten faul tam byl. To byly věci, které jsme dělali na začátku sezony. Asi to byla přemíra snahy a chtětí, to je těžk&eacut e;. Dva momenty, které z mého pohledu rozhodovaly zápas v náš neprospěch. Doufám, že se z toho poučíme do dalších utkání. Holky musím pochválit, na hřišti nechaly vše co mohly a do posledních okamžiků jsme bojovali o body.“

Ján Beňadík (Poruba): „Myslím si, že z naší strany jsme utrpěli vítězství. Dva body se počítají a jsme za ně rádi. Podle našich představ byla asi jen druhá polovina druhého poločasu. Jinak jde vidět, že máme stále na čem pracovat. Ve zmiňovaných vyloučeních jsme snad byli minusoví, když to rychle spočítám. Místo toho abychom se utrhli soupeři a využili je. Tím jsme jim stále dávali šanci držet se v zápase. Pochválil bych Leonu Švirákovou, ale zbytek týmu byl řekl bych průměrný výkon, čekáme o něco více. Svedl bych to na to, že je to první zápas po dvou měsících a více bych to asi neřešil. Tři fauly soupeře asi do házené moc nepatří, ale jinak utkání bylo v tempu a diváci se měli na co dívat.“

DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 27:25 (15:13)

Branky: Šviráková 8, Kostelná 5, Marčíková 4, Tomašechová 3, Mýlková, Rechtorisová, Minarčíková po 2, Bělohoubková 1 – Růžičková 11, K.Salčáková 5, Dostálová 4, Kubáčková a Gebre Selassie po 2, Jansová 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. 341 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Varmužová, Mýlková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Bělohoubková, Revajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

DHK Zora Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková, Jansová, Sovová, Hvostaľová, Berová, Salčáková M., Fryčáková, Dostálová, Severová, Kubáčková, Salašová, Kalová, Salčáková K., Gebre Selassie. Trenér: Jan Bělka.