Neskutečné rozloučení s rokem 2010. Diváci tleskali ve stoje

10.12.2010, 22:01

Takový zápas většina fanoušků ještě nikdy v životě neviděla. Čtvrtfinálový souboj Českého poháru mezi DHC Sokol Poruba a Veselím nad Moravou se v Polance rozhodl až ve druhém prodloužení, kdy šlo vítězství i postup na stranu zkušenějších hostí. I tak fanoušci odměnili oba celky za srdnatý výkon bouřlivým aplausem ve stoje.

Porubské házenkářky nevstoupily do utkání dobře a brzy prohrávaly 2:6. Pak si ale kouč Aleš Chrastina vzal oddechový čas, který ostravskému celku hodně pomohl. Porubě se totiž podařilo pěti góly v řadě otočit a do šaten se o poločase šlo za stavu 12:11.
Ve druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu a vyrovnaný zápas došel až do prodloužení. V něm měly oba celky k postupu i výhře stejně daleko, ale nakonec se i díky větší zkušenosti radovalo Veselí.

Fantastické výkony podaly obě brankářky Markéta Doláková i Lenka Černá. „Ale rozhodně bych duel nenazýval jenom soubojem brankářek, to bych snížil výkon ostatních holek. Byla to úžasný zápas, který se musel divákům líbit," uvedl trenér Poruby Aleš Chrastina.

Kouč Veselí Peter Sabadka ocenil morálku svého týmu. „Pro diváky to byl atraktivní zápas, na který hned tak nezapomenou. Pro nás trenéry to bylo horší," usmál se Sabadka. „Na svém týmu si cením, že ukázal obrovskou morální sílu. V prodlouženích nás limitoval úzký kádr," poznamenal Sabadka. „Hodně nám pomohlo, že jsme začaly osobně bránit domácí Míšu Hrbkovou. Jinak se na našem výkonu projevila pauza, která nám ublížila. V utkání bylo vidět hodně technických chyb," dodal Sabadka.

„Taková porážka trošku mrzí, ale na druhé straně před týmem smekám. Rozhodně se nemáme za co stydět. Postoupil šťastnější. Byli jsme hodně blízko velké senzace," komentoval dramatický zápas trenér Poruby Aleš Chrastina.

Litoval situace, kdy Poruba vedla na konci prvního prodloužení 24:22 a Tomečková mohla ze sedmičky zvýšit. „I proto opakuji, že postoupil spíše šťastnější celek," dodal Chrastina.

DHC Sokol Poruba - HC Britterm Veselí nad Moravou 30:31 po druhém prodloužení (12:11, 21:21 - 23:22, 24:24, 26:28).
DHC Sokol Poruba: Doláková, Roháčková - Hrbková 10/3, Richvalská 7/1, Tomečková 5/1, Selucká 3, Mýlková 2, Mališová, Adámková, Mrózková všechny 1, Oroszová.

Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová 1, Drotárová 3, Handlová, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 5/1, Chmelařová 6, Fleková 9, Súkenníková 3, Štěrbová, Kočí 3.
Sedmičky: 7/4:2/1. Vyloučení: 6:6. Rozhodčí: Vangelis, Nesvadba. Diváci: 270.

Český pohár žen zná po víkendu již tři ze čtyř účastníků finálového turnaje. Na obsazení poslední čtvrté pozice si pak musí fanoušci počkat do pátku, kdy se hraje poslední čtvrtfinále mezi Pískem a pražskou Slavií.