Házenkářky Poruby poprvé prohrály. Nad jejich síly bylo Veselí

17.10.2014, 20:00

Po dvou domácích vítězstvích v úvodu sezony poprvé poznaly házenkářky DHC Sokol Poruba, jak chutná porážka. V duelu 3. kola mezinárodní Interligy podlehly hráčkám Veselí nad Moravou 19:27 (9:12).

Nutno říct, že domácí vyhrály zaslouženě. Pouze jedinkrát v zápase se Ostravanky dostaly do vedení a to v osmé minutě, když je o gól před soupeřky poslala Alžběta Rechtorisová. Jinak tahaly po celé utkání za kratší konec pomyslného provazu.

V první půli ještě svěřenkyně Jána Beňadíka domácím stačily a nedovolily jim se dostat do výraznějšího náskoku. Po přestávce však Veselí zabralo a zejména v závěrečné čtvrthodině navýšilo vedení až do konečného výsledku.

"Veselí hrálo tak, jak jsme očekávali. Trpělivě, v dlouhých kombinacích a my se nedokázali dostat do tempa. Snažili jsme se zrychlit hru, ale přicházely ztráty a sami sebe jsme tak dostávali pod tlak. Navíc jsme vyprodukovali dvacet technických chyb, což je opravdu hodně," řekl po utkání trenér Poruby Ján Beňadík.

"Myslím, že dnes našim největším soupeřem jsme byli my sami. Zápas nevyšel vůbec nikomu. Věřím však, že jsme si to vybrali a ve středu to už bude o něčem jiném," dodal Beňadík.

HC Veselí n.M. - DHC Sokol Poruba 27:19 (12:9)

Branky Poruby: Marčíková 5/4, Minarčíková 3, Rechtorisová 3, Bělohoubková 2, Kostelná 2, Adámková 2, Šviráková 1, Tomašechová 1. Rozhodčí: Bohumil Brůna, Petr Halada. Diváci: 350.

Veselí n.M: Nejezchlegová, Stojanová, Lekešová - Jandásková, Varjassiová, Vysloužilová, Vinklárková, Štetáková, Gajdošíková, Šustková, Slováková, Lukšíková, Vargová.

Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Bělohoubková, Revajová, Rechtorisová, Tomašeková, Maiwaelderová, Adámková, Minarčíková, Varmužová, Mýlková, Marčíková, Chovancová, Šviráková.