Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby i bez klíčových hráček porazily Zlín

7.3.2014, 20:45

Senzace se nekonala. Házenkářky DHC Sokol Poruba i bez klíčových opor (Uhrákové, Minarčíkové, Poznarové) porazily v pátek na domácí palubovce Zlín a vysloužily si oprávněnou pochvalu kouče Jána Beňadika.

Domácí trenér  podle očekávání šetřil zraněné opory, což se ale na hře týmu neprojevilo. Poruba přistoupila k utkání, jak měla a o výhře rozhodla už v prvním poločase, který vyhrála rozdílem sedmi branek.
Zlín se ve druhém poločase ale nevzdal a dokázal v závěru zápas zdramatizovat. Dvě minuty před koncem vedla Poruba „jen" 31:28, ale vedení už nepustila.

Hlasy trenérů:
Peter Sabatka (trenér Zlína):
„Z naší strany to byl katastrofální vstup do utkání. Dostávali jsme góly přes pivota, což mě hodně mrzí. Na tyto situace jsme se přitom připravovali. Přísnější měřítko snese z našeho týmu snad jen Marcela Handlová. V závěru jsme sice snížili na rozdíl tří branek, ale navíc už neměli. Zariskovali jsme a dostali dva góly.

Ján Beňadik (trenér Poruby): „Zápas jsme rozhodli už v prvním poločase, kdy se mi naše hra líbila. Jsem rád za holky, že zápas zvládly. Dneska dostaly šanci i hráčky, které tolik možností v Interlize nedostávají. Zápas měl náboj a mě těší, že to tým zvládl a vyhrál. Z vítězství mám stejnou radost, jako když jsme naposledy doma zdolali pražskou Slavii. Pochválit chci celý tým za to, jak příkladně bojoval a byl v zápase."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 33:28 (18:11). Branky: Adámková 7, Šviráková 6, Hrbková 6, Mýlková 4, Rechtorisová 4, Lešková 3, Bělohoubková 2, Chovancová 1 - Handlová 7, Tóthová 6, Dufková 4, Nudni 3, Hradilová 3, Sobieska 2, Marčíková 1, Kamenářová 1, Očadlíková 1.