Aktuality A-tým

To je škoda... Házenkářky Poruby prohrály v Olomouci

15.2.2014, 19:14

Pátou porážku v interligové sezoně utrpěly házenkářky DHC Sokol Poruba v sobotu v Olomouci, kde vcelku překvapivě nestačily na domácí celek Zory. Hanačky vyhrály 23:21 (14:10) a připsaly si sedmé vítězství v sezoně.

Mezi oběma celky byl před zápasem v tabulce rozdíl deseti získaných bodů, ale na palubovce to tak rozhodně nevypadalo. Olomouc si už v prvním dějství vybojovala čtyřbrankový náskok, který se ji podařilo udržet i ve druhém poločase. V něm se Poruba dostala do zápasu a deset minut před koncem se podařilo svěřenkyním trenéra Jána Beňadika snížit na 17:18, ale obrat v utkání se nekonal. Olomouc vzápětí přidala tři branky v řadě a došla si pro nesmírně cenné vítězství.

Trenér Poruby Ján Beňadik byl v hodnocení hodně kritický. „Porážka je naprosto zbytečná a hodně jsme si zkomplikovali naši pozici v Interlize, kde chceme bojovat o zisk medaile. Do utkání jsme měli katastrofální vstup, kdy byly holky naprosto laxní v obranné fázi. To, co nás zdobilo ve Švédsku, jsem v našem výkonu v Olomouci neviděl. Bez agresivity v obraně to prostě nejde. Tým v úvodu utkání nepomohl gólmance Lence Roháčkové, která musela střídat. Nebyla to ale její vina, v obraně jsme ji vůbec nepomohli. Chyběla nám agresivita Dali jsme do branky Markétu Dolákovou, která odchytal zápas výborně," uvedl Beňadik, který nemohl naplno využít služeb zraněné opory Lucie Uhrákové. Ta hrála až ve druhém poločase, kdy ale chodila jen do obrany.

Celý týden jsme ale tým na tuto situaci připravovali, že budeme muset Lucii Uhrákovou šetřit. Odpovědnost na sebe měly vzít Pavla Poznarová a Barbora Mýlková, které ale naše očekávání vůbec nenaplnily. Pavla Poznarová měla celkově laxní přístup k utkání a Bára Mýlková, která dostala velký prostor, prostě úkol nezvládla. Bez údernosti spojek se těžko vyhrává. Ve druhém poločase jsme se dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale pak jsme opět chybovali a Olomouc nám zase trochu odskočila. Dobrý výkon podala Leona Šviráková, své si odehrála Petra Adámková i Míša Hrbková. Ta bojovala, ale prostě ji to tam nepadalo jako v minulých zápasech. Více očekáváme i od Evy Minarčíkové, které se snaží, ale v poslední době se jí taky moc nedaří," přemýšlel Beňadik. "Náš problém byl ale v špatném vstupu do utkání, kvůli němu jedeme domů s prázdnou," dodal Beňadik.

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 23:21 (14:10). Branky Poruby: Hrbková 5/2, Šviráková 5, Adámková 3, Mýlková 2, Poznarová 2, Minarčíková 2, Tomašechová 1, Rechtorisová 1,