Házenkářky DHC Sokol Poruba hladce zdolaly Senec

11.1.2014, 20:08

Házenkářky DHC Sokol Poruba splnily v sobotu povinnost, když porazily slovenský Senec 44:23 (25:8). Trenér Ján Beňadik byl spokojený hlavně s prvním poločasem, kdy Poruba inkasovala jen osm branek.

Domácí celek Poruby si poradil se slovenským Sencem bez problémů o více než dvacet branek a v tabulce se tak svěřenkyně trenéra Beňadíka udržely v elitní čtyřce tabulky.

Ostravanky vstoupily do utkání se sebevědomím a ihned si vybudovaly náskok pěti branek. V hale Čapkovy sokolovny se domácím hráčkám dařilo a brankářka Doláková eliminovala pokusy soupeřek. Do poločasu pravidelně střílely góly a v poločase z toho byl nakonec rozdíl sedmnácti branek.

I ve druhém poločase hrála Poruba sebevědomě a náskok si bez problémů udržovala. Slovenky dorazily do Ostravy jen s deseti hráčkami a na konci utkání bylo vidět, že hostující hráčky již nemají síly. Sokol Poruba bez problémů porazila Piccard Senec o jednadvacet branek a v tabulce se i nadále drží elitní trojice.

Hlasy trenérů po utkání:

František Gábriš (Senec): „Útok i obrana z naší strany? To byla nula bodů. V poločase holkám asi pomohla ostřejší slova. Ovšem naše amatérky, které trénují třikrát týdně, proti takovým týmům nemají šanci. Vstávají v šest ráno a chodí do práce."

Ján Beňadik (Poruba): „Chtěli jsme navázat na zápas v Michalovcích. Holky toho měly za poslední dobu hodně. První poločas byl v zásadě fajn, ale ten druhý. V zásadě nemůžeme nechat nikoho dát patnáct branek za poločas, to se doma nesmí stávat. A je jedno jestli hrajeme s Mostem nebo Sencem. Na zápas se celkově díváme pozitivně, byla tam spousta dobrých věcí. Ale ty špatné přehlížet nebudeme a hned zkraje týdne se jim budeme věnovat. A už v prvním tréninku si budou holky říkat o nominaci pro sobotní zápas. Do utkání budeme nyní chodit ve čtrnácti lidech, zbytek půjde místo utkání do posilovny. Jinou cestu, aby si každý člen z týmu uvědomil, jak se hraje s maximálním nasazením, nevidím. Důraznější hra v obraně mi dnes chyběla, ale jsem rád, že jsme vyhráli a doufám, že jsme se dobře naladili na další domácí zápasy. Že se z chyb poučíme."

DHC Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec 44:23 (25:8)

Branky: Hrbková 11/1, Adámková 7/1, Poláchová 5, Minarčíková 4, Rechtorisová 4/1, Mýlková, Tomašechová, Šviráková, Bělohoubková po 3, Chovancová 1 - Kodajová 7, Dudová 6, Palková, Gáliková, Štefíková po 3, Csukaová 1. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/4 3/3. Diváci: 130 diváků.

DHC Sokol Poruba: Doláková, Bártová - Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Poláchová, Bělohoubková, Uhráková. Trenér: Ján Beňadík.

ŠKP Piccard Senec: Bónová - Csukaová, Gábrišová, Gáliková, Palková, Palková, Kodajová, Kodajová, Dudová, Kurčíková, Štefíková, Pavelová. Trenér: František Gábriš.